AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Erol Bedir'den Deniz Türüç itirafı

İlk Yayınlanma : 08 Tem 2019 - 16:11 / Son Güncelleme : 08 Tem 2019 - 16:11

İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Deniz Türüç için Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş ile görüştüklerini ancak hiç bir takımla anlaşma yapmadıklarını söyledi.

İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Erol Bedir, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın transfer listesinde bulunan milli futbolcu Deniz Türüç ile ilgili, ’Fenerbahçe ile anlaşıldı’ yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Başkan Bedir, "Görüşme ve anlaşılma kelimelerinin birincisi doğru, ikincisi yanlış. Beşiktaş, Galatasaray ve Fenerbahçe ile Deniz Türüç konusunu görüştük, görüşmeye de devam ediyoruz. 3 takım da Deniz’i kadrosunda görmek istiyor. Deniz’i kendi takımında görmek istemeyen bir hoca, bir takım olmaz normal şartlarda. Deniz Türüç, Türkiye’de şu an transferin gözdesi. Ama konu ekonomik anlamda, Deniz’in tatmin olacağı veya bizim tatmin olacağımız bir teklif boyutuna gelmedi. Sadece iyi niyet görüşmeleri, ’sadece ne düşünüyorsunuz?’ görüşmeleri yaptık. Yazılanların, çizilenlerin tamamı yanlış. Şu anda bir şey yok, yarın ne olur bilmiyorum” dedi.

Brezilyalı futbolcu Fernando Boldrin ile ilgili olarak da Bedir, "Hocamız Fernando Boldrin’in takımda kalmasını istiyor, özellikle Chery’in ayrılmasından sonra. Geçen sezon Boldrin, Rize’de iyi işler yaptı. Rizespor’un da Boldrin’i istediğini biliyoruz. Boldrin bu yıl bizim önemli bir oyuncumuz pozisyonunda. Kampımıza katılacak. Diğer transferlerimizle beraber değerlendireceğiz. Boldrin’in yeni sezonda takımımızın içinde olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yeni sezon öncesi ilk etap kampını kulüp tesislerinde sürdüren İstikbal Mobilya Kayserispor'da yeni transferler Mert Kula, Ziya Alkurt ve Ömer Uzun takımla birlikte çalışmalara başladı. İzinli olan Deniz Türüç, Sakıb Aytaç, Bilal Başaçıkoğlu, Levent Gülen, Vedat Karakuş ve Artem Kravets ise henüz kampa katılmadı. Antrenmanı takip eden İstikbal Mobilya Kayserispor Başkanı Erol Bedir geçen sezon kadrolarında yer alan 11-12 futbolcu ile sözleşmelerinin bittiğini hatırlatarak, onların yerine en az 10 futbolcu alacaklarını söyledi.

"Pulain ile ilgileniyoruz"

Transfer çalışmalarıyla ilgili bilgiler veren Bedir, geçen sezon Belçika'nın Club Brugge takımında mücadele eden Fransız savunma oyuncusu Benoit Poulain ile ilgilendiklerini söyleyerek, "Fransız oyuncu ile 2 yıllık anlaşma sağladığımız yönünde haberler çıktı. Bizim bu oyuncuya ilgimiz var, görüşüyoruz ama henüz bir anlaşma sağlanmış değil. O ve onun gibi 2-3 arkadaşlarla görüşüyoruz. Benoit Poulain önümüzdeki günlerde Kayseri'ye gelecek. Telefonda konuştuğumuz konularda mutabakat sağlanırsa imza atarız. Sözleşme imzalamadan transfer yapmış sayılmayız. Görüşmenin ardından her şey netleşecek" diye konuştu.

"Boldrin kampa katılacak"

Geçen sene Çaykur Rizespor'da kiralık olarak forma giyen Fernando Boldrin hakkında da konuşan Bedir, "Fernando Boldrin ve sözleşmesi biten Chery ile ilgili Hikmet Hoca ile görüştük. Hikmet Hoca ikisini de takımda görmek istiyor. Boldrin geçen sene Çaykur Rizespor'da iyi işlere imza attı. Rizespor'un da Boldrin'i istediğini biliyoruz. Boldrin bugün bizim için önemli bir konumda. Kampımıza katılacak" şeklinde konuştu.