Erol Bedir'den Okay Yokuşlu, Alper Uludağ ve Kana-Bıyık açıklaması

23 Haziran 2018 13:16- Son Güncelleme - 23 Haziran 2018 16:16
Google news abonelik
Erol Bedir'den Okay Yokuşlu, Alper Uludağ ve Kana-Bıyık açıklaması

 

Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, Trabzonspor’a verilen Okay Yokuşlu ve Alper Uludağ’ın ardından kulübün Trabzonspor ile sorunları olduğuna dair iddiaların gerçeği yansıtmadığı ifade etti. 

Kayserispor Kulüp Başkanı Erol Bedir, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Son günlerde bazı yayın organlarında;

Daha önce kulübümüz oyuncuları iken, 20.05.2015 tarihli sözleşmeyle bir  ödeme planı ve mutabık kalınıp imza altına alınan ileriki dönem hak ve vecibeleriyle birlikte kardeş kulübümüz TRABZONSPOR'a  verilen oyuncularımızın ( OKAY YOKUŞLU,ALPER ULUDAĞ)  Trabzonspor'dan başka kulüplere transferi sonrası  oluşacak olan kulübümüzün hakları konusunda polemikler yayınlanmakta ve sanki  kardeş kulübümüz ile aramızda bir problem varmış gibi yansıtılmaktadır.

Bu konuyu gündemden düşürmek ve futbolumuzun gerçeklerine odaklanmak için,KAYSERİSPOR’umuz ile Trabzonspor arasında  imzalanan  20.05.2015 tarihli sözleşmenin ilgili maddelerini   aşağıya çıkarıyor ve yorumsuz  bir şekilde kamuoyuna duyuruyoruz.

MADDE 3.1. ............................  >>Toplam net  4.000.000 € ( Dörtmilyon Avro ) tutarında nakdi transfer bedelini KAYSERİSPOR'a ödemeyi, Okay Yokuşlu ve Alper Uludağ'ın Trabzonspor AŞ.'den  başka bir kulübe ayrı ayrı  veya  birlikte  müteakip transferleri halinde ayni ve/veya nakdi transfer bedelinin 3.000.000 € ( Üçmilyon Avro )'yu aşan kısmının % 50 'lik bölümünü ihtar,ihbar ve hüküm istihsaline gerek olmaksızın KAYSERİSPOR'a ödemeyi,kabul ,beyan ve taahhüt etmektedir.Ayrıca dilediği takdirde TRABZONSPOR AŞ. ,  2014-2015 sezonu sonunda herhangi bir transfer bedeli talep etmeksizin serbest bırakacağı  üç futbolcuyu,futbolcuların da KAYSERİSPOR ile anlaşması şartı ile KAYSERİSPOR'a bedelsiz transfer edilmesini sağlar.Anılan tüm bu şartlar "transfer bedelini" oluşturmaktadır.>>

MADDE 4.1. ............................ TRABZONSPOR AŞ., Okay Yokuşlu ve Alper Uludağ ile KAYSERİSPOR arasında münakid TFF nezdinde tescilli sözleşmelerin erken feshi ve futbolcuların Trabzonspor AŞ.'ye transferine izin verilmesi karşılığında işbu sözleşmenin 3.maddesinde belirtilen mali yükümlülükleri  süresinde ,gereği gibi ve eksiksiz olarak yerine getirmeyi,Okay Yokuşlu ve Alper Uludağ'ın Trabzonspor AŞ.'den başka bir kulübe müteakip transferi halinde transfer bedelinin  3.000.000 €  ( Üçmilyon Avro ) 'yu aşan kısmının % 50 'lik bölümünü ihtar,ihbar ve hüküm istihsaline gerek olmaksızın KAYSERİSPOR'a  ödemeyi kabul,beyan ve taahhüt etmektedir.

Yukarıdaki sözleşme hükümleri doğrultusunda iki kulübümüz arasında bir problem yaşanacağını düşünmemekteyiz.

 Ayrıca,

Halen kadromuzda olan ve göndermeyi düşünmediğimiz oyuncumuz JEAN ARMEL KANA- BIYIK için de Trabzonspor ile görüştüğümüz haberleri kesinlikle gerçek dışıdır.Bahse konu oyuncumuzun sözleşmesinde 3.000.000 €  (Euro ) çıkış bedeli vardır.Futbolcu kabul eder,çıkış bedeli de hesabımıza yatırılırsa kulübümüzün itiraz hakkı bulunmamaktadır.Bugün itibariyle oyuncumuz ile ilgili,hiçbir kulüple transfer  görüşmesi yapılmamıştır.

Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada, kulübümüzle ilgili konularda  en hızlı ve en şeffaf şekilde kamuoyunu aydınlatacağımızın bilinmesini isteriz.

Saygılarımla....

 

                  KAYSERİSPOR BAŞKANI

                        Dr.Erol BEDİR