Erol Bulut: "3 puanı hak etmiştik"

13 Aralık 2019 22:48- Son Güncelleme - 13 Aralık 2019 22:48
Google news abonelik
Erol Bulut: "3 puanı hak etmiştik"

TFF Süper Lig'in 15. hafta açılış maçında Aytemiz Alanyasor, sahasında karşılaştığı maçta Antalyaspor ile 0-0 berabere kaldı.

Karşılaşma sonrası Alanyaspor teknik direktörü Erol Bulut yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Bulut'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Yağış çok etkiledi. İstediğimiz hücumu yapamadık. Bu sahada 3 puanı hak ettik. Futbolcularımı kutluyorum iyi mücadele etti. Bu maçtan 1 puan aldık kalan 2 maçtan 6 puan istiyoruz.

Karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında iki takım teknik direktörü mücadeleyi değerlendirdi. Maça 3 puan hedefiyle çıktıklarını aktaran Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut, saha şartları yüzünden istedikleri puanı almadıklarını söyledi. Bulut, “Zeminin ağır olduğunu herkes gördü. İstediğimiz oyunu ve hücum opsiyonlarımız sahaya tam anlamıyla yansıtamadık. Buna zemin biraz engel oldu. Baktığımızda eski İngiliz futbolu gibi oldu; kick and wash (vur ve yıka), uzun at, düşen toplara yaklaş, şut. Biraz oraya döndü ama maalesef bunu yapmak zorundaydık. Değişiklikleri yaptık, pozisyonlara da girdik, yeterince pozisyonumuz vardı. Maçın ilk başlarında ve ikinci yarıda da vardı. Junior Fernandes’in bir pozisyonu vardı, defansın ayağına çarparak kalenin üzerinden dışarı çıkan bir top, Papis Cisse’nin bir şutu var, ilk yarıda bir iki pozisyonumuz var. Zaten böyle bir maçta ya duran toplardan ya uzun mesafeden atacağınız şutlardan, düşen ikinci topları kazanıp şut olarak pozisyon bulabiliyorsunuz. Bunları bizim futbolcularımız bugün denedi ama maalesef golü bulamadık. İki takım da bir puanla ayrılmış oldu” dedi.

Cenk Tosun'un Premier Lig'de attığı en güzel goller