"Emre ve Volkan ile sorun yaşamadık"

Fenerbahçe son dakika haberi... Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut; sportif direktör Emre Belözoğlu, başkan Ali Koç, transferler, takımın durumu, şampiyonluk yarışı, Volkan Demirel ve kariyeri ile ilgili açıklamalar yaptı. İşte detaylar...
28 Ekim 2020 15:32- Son Güncelleme - 28 Ekim 2020 16:22
Google news abonelik

Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, birçok konu hakkında açıklamalar yaptı.

"Umarım Erol Hoca ile uzun süre çalışırız"

Erol Bulut'tan önce söz alan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, "Hayalim bir hoca seçip, görev süresince aynı hocayla devam etmek demiştim. Olmadı. Bu sefer olsun diye çok düşündük taşındık, o dönemde Emre Belözoğlu'yla çok istişare ettik. Umarım bundan sonra Erol Hoca ile uzun süre çalışırız" dedi.

"Bazı isimler, bizimle yakından uzaktan alakalı değildi"

Ali Koç, Bulut tercihini şu sözlerle açıkladı: "Geçen sezon, Fenerbahçe'nin 3. veya 2. olma ihtimali vardı. Pandemi dönemi bizim için orta şekerli geçti ama 5-6 puan daha alabilirdik. O dönemi geçirirken biz de hayal ediyorduk, bir hocamız olsun, 8 haftayı takımı tanımakla geçirsin, kimse hesap da sormaz nasılsa. Takımı, medyayı, ligi tanısın ve yapılanmayı daha rahat yapabilsin. Hayalimiz buydu. Birçok hocayla görüştük. Gönlümüzde olan tek Türk hoca Erol Hocaydı. Basında geçen birkaç isim vardı, doğruydu. Bazı isimler, bizimle yakından uzaktan alakalı değildi"

Ali Koç süreci anlattı

Ali Koç süreci anlattı

Başkan Koç, 45 yaşındaki teknik adamla ilgili, "Görüştüğümüz başka hocalar da vardı. Topu topu 4 hocayla görüştük. tabii bu arada Erol Bulut, Alanyaspor ile başarılı oluyor, kupa finaline gidiyordu. Sonra ben Alanyaspor Başkanı Sayın Çavuşoğlu'nu aradım. Ona 'Hocanızla görüşmek istiyoruz, müsaadenizle görüşebilir miyiz?' dedim. O da, gayet hak veriyorum, 'Görüşmemenizi tercih ederim' dedi. Kupa finale giderken konsatrasyon kaybolsun istemedi" diye konuştu.

"Belki biraz geç kalsak başka yerlere gidecektik"

Erol Bulut'u bekledikleri için mutlu olduklarını belirten Koç, "İyi ki beklemişiz. Çalışmalarımızdan çok geri dönüşler aldık, bekledik. Şimdi ise karşınızdayız. Sonra çok mesaimiz oldu beraber. Şu an itibarıyla iyi bir noktadayız. Kulübün formasını giymiş iki kişiyle futbolu götüreceğiz. Erol Hoca bence kariyerinin zirvesine Fenerbahçe'de ulaşacak. Biz olalım, olmayalım, Emre de yıllarca bu camiaya hizmet edecek. Erol Hoca'yı başka takımlar da istiyordu, kendisi de ifade etti. Belki biraz geç kalsak başka yerlere gidecektik. Ancak konu Fenerbahçe olunca çok fazla düşünmek zorunda kalmadı. İnşallah Erol Hoca ve Emre, oyunculuk zamanlarında olduğu gibi Fenerbahçe'yle nice şampiyonluklar kazanacaklar. Takım olmamızda hepimizin çorbada tuzu olacak. Başarı varsa hepimizin, başarısızlık varsa bşakna ve yönetimindir. Demek ki biz doğru imkanları sağlayamamıştır demektir" ifadesini kullandı.

 

"Hocamız yumruğu masaya vurabiliyor"

Başkan Ali Koç şu ifadeleri kullandı: "Erol Hoca buraya kendi ekibini getirdi. En mutlu olduğum konu ise hocamızın kendi getirdiği ekiple bizim ekibimizin çok iyi kaynaşmasıdır. İdmanlarda duran toplar konusunda, performans çalışmalarında iyi işler çıkıyor. Hocamızın bakmayın böyle göründüğüne, yumruğu masaya vurabiliyor, liderlerdeki en önemli özelliktir. Hocamızdan bir tane ricam vardı, evet alternatifli kadro bu atmosferde çok önemli ama bu kadronun rekabeti olması lazım, herkesin oynayabilmesi lazım. Kulübüyle saha içi arasında müthiş bir rekabet olması. Geldiğimiz noktada bu yönde de iyi adımlar attık

Erol Bulut neler dedi?

Erol Bulut neler dedi?

Sözlerine beklentilerin farkında olduğunu ifade ederek başlayan Erol Bulut, "Buraya gelmeden önce beni nelerin beklediğinin farkındaydım. Tabii ki Yeni Malatyaspor ve Alanyaspor ile karşılaştırılamaz bir şeydi. Bizim de buraya gelip yapmak istediklerimiz ortada. Tek bir hedefimiz var, 29. şampiyonluğumuzu bu sene taraftarımıza ve camiamıza yaşatmak. Tabii ki bu kolay olmayacak. 18 yeni transfer yaptık. Kısa bir süreç içerisinde her şeyi toparlamak gerekiyordu, sistem oturtmak gerekiyordu. Normalde bunlar 7-8 haftalık dönemde olur ama 4 haftalık kamp dönemimiz oldu ve her hafta yeni oyuncu geldi. Ama şükürler olsun, 6 haftada her şey istediğimiz gibi gidiyor. Ufak tefek eksiklerimiz tabii var ve bunları gidermeye çalışacağız. Tam olarak hücum anlamında istediğimiz futbolu birkaç haftada göstereceğimizi düşünüyorum" dedi.

"Biz olarak yola çıktık"

Bulut hedeflerden bahsederek, "Önümüzde Antalyaspor ve Konyaspor maçları var. Sonra Milli maç arası var ve bu aradan sonra daha fazla üzerine koymuş bir Fenerbahçe izlettirmek istiyoruz. Emre'nin de söylediği gibi 'ben' değil, 'biz' olarak yola çıktık. Umarız sezon sonunda da başarılı olacağız. Burada önemli olan alacağımız galibiyet ve Fenerbahçe'nin başarısıdır. Kurduğumuz bir 11 ve aldığımız kararlar var ekibimle beraber. Zaman zaman futbolcularımız istediğimiz performansı veremeyebiliyor, evet önemli isimler var takımımızda ama onların da performansları düşebiliyor ve değişiklik yapmak gerekiyor. 26 futbolcumuz ve gençlerimiz var. Her futbolcu hazır olmak zorunda. Hiçbirini birbirinden ayrı tutmuyorum. Fenerbahçe'nin başarısı için kimden en iyi verimi alırsak onunla devam edeceğiz" diye konuştu.

"Her futbolcumuz bize lazım"

Erol Bulut, "Uzun bir maratondayız. 40 hafta ve kupa maçlarının olduğu bir sezon. Her futbolcumuz bize lazım. Bazıları 2-3 hafta üst üste oynayacak sonra dinlenecek, diğeri onun yerine oynayacak. Bugüne kadar böyle devam etti ve bundan sonra da böyle devam edecek" diye konuştu.

"Ben bunları bilerek imza attım"

"Ben bunları bilerek imza attım"

Radyospor ve Ajansspor'dan Aygün Özipek'in "7 yıldır gelmeyen şampiyonluk baskı oluşturuyor mu?" şeklindeki sorusuna da cevap veren genç teknik adam, "Fenerbahçe'ye imza attığınızda ve bu göreve geldiğinizde baskı olacağını bilmeniz gerekiyor, ben bunları bilerek imza attım. Kesin olacağız diye bu işlerin bir garantisi yok. Doğru kararlar vererek en iyisini yapmaya çalışacağız" dedi.

"Biz her şeyi konuşarak hallediyoruz"

Bulut, Emre Belözoğlu ve Volkan Demirel ile ilgili, "Emre, Volkan gibi güçlü karakterlerimiz var. Ben de dominant bir karakterim. Biz her şeyi konuşarak hallediyoruz. Bir sorun yaşamadık ve bundan sonra da bir sorun yaşayacağımızı düşünmüyorum. Tabii ki maç kaybettiğimiz zaman yine de her şeyi konuşarak işleri götürmemiz gerekiyor. Her şeyi Fenerbahçe için yapacağız" dedi.

 

"Emre ile Newcastle'da takım arkadaşı olacaktık"

Emre Belözoğlu ile olan bir anısını anlatan Fenerbahçe Teknik Direktörü Erol Bulut, "Emre ile Newcastle'da takım arkadaşı olacaktık. Olympiakos'ta oynuyordum, Newcastle'a gittiğimde Emre ile birlikte kaldık, her gün idman yapıyorduk. Takım iki maç kaybedince hoca gitti, bizim transfer suya düştü. Öyle bir hikayemiz oldu" diye konuştu.

Milli takım arasını işaret etti

Milli takım arasını işaret etti

İyi durumda olduklarını söyleyen Erol Bulut, "Her şey iyi gidiyor, hâlâ eksiklikler var, uyum sorunu yaşayan arkadaşlarımız da var. Milli takımın arasından herkesin daha iyi durumda oalcağını düşünüyorum. 18 kişi geldi, yeni bir takım olduk. Herkes bir arada yeterli sayıda idman yapamasa da, buna rağmen iyi durumda olduğumuzu düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Ali Koç: "Çok travma ve beklenmedik olaylar yaşadık"

Başkan Ali Koç şampiyonluk yolunda temkinli olduğunu ifade ederek, "Çok travma ve beklenmedik olaylar yaşadık. Ben daha temkinliyim. Trabzonspor maçının ilk yarısı bittiğinde 'Eyvah dedim, hafta içi basın toplantıları var, nasıl yapacağız?' dedim. Sonrasında ikinci yarıdaki 30-40 dakikada rahatladık. Şükretmeyi biliyoruz. Hemen kendimizi havaya sokmuyoruz" açıklamasını yaptı.

"Benim antrenmanlarımın çoğu duran top üzerine kurulu"

Erol Bulut duran toplardan çok gol atmalarının hatırlatılması üzerine, "Yeni gelen oyuncuları çok iyi karşıladık. İletişim, anlaşma ve arkadaşlık olarak iyi durumdayız. Takımımızı erken saatlerde çağırıp, öğle yemeğinden sonra bırakıyoruz, takımımızın kaynaşmasını en iyi şekilde sağlamaya çalışıyoruz. Hiçbir zaman unutmayalım ki sezon 40 hafta ve daha çok oynanacak maç, değişecek pozisyonlar var. Her şey için çok erken. Benim antrenmanlarımın çoğu duran top üzerine kurulu. Yeni Malatyaspor ve Alanyaspor'da olduğu gibi burada da haftada kesinlikle 1 kez bunu çalışıyoruz. Bazen oyunu açamıyorsunuz ve bir duran topla gidişatı değiştirebilirsiniz. 6 hafta dediğimde oraya doğru yol aldık gidiyoruz. Üzerine koyarak gidiyoruz. Her şey yüzde 100 istediğimiz gibi değil. Önümüzdeki süreçte de üzerine koya koya daha iyi durumda olacağız" ifadesini kullandı.

"Öyle bir şampiyon olursunuz ki yaka silkerler"

"Öyle bir şampiyon olursunuz ki yaka silkerler"

Ali Koç şampiyonluk yarışı ile ilgili, "Gurur duyulan Fenerbahçe sadece şampiyon olan Fenerbahçe demek değil. Öyle bir şampiyon olursunuz ki yaka silkerler. Biz herkese örnek olabilecek bir takım için uğraşıyoruz. Bütün branşlarda başarılı olun, futbolda şampiyon olamayınca başarılı sayılmıyor. Ama merak etmeyin, doğru yoldayız" diye görüş bildirdi.

Emre Belözoğlu: "Genç oyunculara yardımcı olacağız"

Sportif direktör Emre Belözoğlu; genç oyuncuların pandemi nedeniyle maç yapamaması hakkında, "Pandemi daha kötüye giden bir hâlde. Tabii ki genç futbolcularımız maç yaparak gelişebilirler. Kendi ligleri şu an oynanmıyor. Ama sağlık açısından da bakmamız gerekiyor. Oyuncuların kendi ligleri yok ama onlara yardımcı olacak şekilde kendi aramızda da maçlar yapacağız ve yardımcı olacağız"

Ali Koç: "Seçim düşünmüyorum"

Fenerbahçe Başkanı Koç, seçimi düşünmediğini vurgulayarak, "Şu an seçim falan düşünmüyorum. Tek düşündüğümüz yola çıktığımız hedefleri gerçekleştirmek. Zamanı geldiğinde bakacağız. Seçimlere ne kadar süre kalırsa kalsın, ne kadar aday çıkarsa çıksın, Fenerbahçe için akıl akıldan üstündür. Aday olmak isteyen kim varsa aday olmalıdır" dedi.

"Kafamdaki sistem için eksiklikler var ama..."

"Kafamdaki sistem için eksiklikler var ama..."

Erol Bulut oyun anlayışıyla ilgili soruya, "Futbolda ana faktör geçiş oyunları. Top sizdeyken ve kaybettikten sonra ne yapıyorsunuz veya rakipten topu kaptıktan sonra ne yapıyorsunuz? Eksiklerimiz var, basit hatalarımızı gidermemiz lazım. Oyunumuz içerisinde bunlar mevcut, daha iyi seviyeye çekmemiz gerekiyor. Yeni Malatyaspor'da başladığım ilk görevimizde eldeki malzemeye göre oyun tarzımızı gerçekletirmemiz gerekiyordu. Yine de ben kafamdaki sistemi takımıa en iyi şekilde anlatmaya çalışıyorum. Şu an ise transferlerimiz ona göre gerçekleştirildi. Ne oynatmak istediğimizi çok iyi biliyorduk ve ona göre hamleler yaptık. Kafamdaki sistem için eksiklikler var ama kazandığımız maçlar dahil onları düzeltmeye çalışıyoruz" diye cevap verdi.

Erol Bulut'tan altyapı yorumu

Türkiye'deki altyapıya değinen Erol Bulut, "Altyapı dediğinizde, ben Almanya'da doğdum büyüdüm ve altyapımı orada aldım. Türkiye'de biraz daha farklı. Emre Belözoğlu bununla ilgili çok iyi çalışmalar yaptı ve bunların sonuçlarını göreceğiz. Şu an için Türkiye'de bunu en iyi Altınordu'nun yaptığını görüyoruz. Çalıştığım kulüplerin altyapılarına baktığımda çok eksiklerin olduğunu görmüştüm" ifadesini kullandı.

Ali Koç'tan TFF'ye gönderme

Ali Koç, altyapı konusunda TFF'ye göndermede bulunarak, "Ülke futbolunun yönetiminde bir futbol aklı olsaydı, hocamızın bahsettiği sistemler daha iyi şekilde olurdu. Daha iyi çalışmalar yapılabilirdi" diye konuştu.

Erol Bulut hedefleri anlattı

Erol Bulut hedefleri anlattı

Takımın hedeflerinin sorulması üzerine Bulut, "Önceliğimiz Süper Lig'de başarılı olmak. Diğer ayak ise Türkiye Kupası. İki kulvarda sonuna kadar gitmek istiyoruz. Daha sonrasında kendimizi Şampiyonlar Ligi'ne atıp önümüzdeki sene yapacağımız transferlerle çalışmalarımızı yapabiliriz. Ama şu anki çalışmamız bu sene için" dedi.

Ömer Faruk Beyaz yorumu

Genç oyuncu Ömer Faruk Beyaz ile lgili görüşlerini dile getiren 45 yaşındaki teknik adam, "Bazen eleştiri alıyoruz Ömer Faruk neden oynamıyor diye. Ligde çok dakika almayan bir genç oyuncuyu sahaya atıp kaybedebilirsiniz. Buna dikkat etmek gerekir" dedi.

Ali Koç: "Gökhan Gönül ayrıldığında içim parçalanmıştı"

"Taraftar Ali Koç'un Fenerbahçe'de favori oyuncusu var mı?" sorusunu yanıtlayan Başkan Koç, "Gökhan Gönül buradan ayrıldığında benim içim parçalanmıştı. Onun ne kadar buraya hizmet etmek için çalıştığını, aldığı parayı verdiği performansla karşılaştırırsanız; en az para kazanan oyuncudur. Sanki para için ayrılmış gibi algı yapılması çok üzücüydü. Gökhan Gönül'ün bir daha buraya döneceğini hiç düşünmemiştim. Onun buraya kaptanımız olarak gelmesi çok sevindirici. 1-2 sene oynar bilmiyorum, ama bu forma ona yakışıyor. Benim başkanlığımda onun dönmüş olması da beni memnun eden konulardan biridir. Kafamda 1-2 oyuncu var ama şimdi isim vermeyeyim. Sürpriz transfer olabilir dediğim oyuncular var ama şimdiden isim vermeyeyim" diye konuştu.