Erol Bulut: "Büyük takıma karşı değerlendiremeyince kaybediyorsunuz"

7 Aralık 2019 23:19- Son Güncelleme - 7 Aralık 2019 23:19
Google news abonelik

Süper Lig'in 14. hafta mücadelesinde Galatasaray, sahasında Alanyaspor'u 1-0 mağlup etti. Maçın ardından Alanyaspor Teknik Direktörü Erol Bulut değerlendirmelerde bulundu.

Bulut'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Maçın geneline bakınca üstün oynayan bizdik golü bulan Galatasaray oldu. İlk yarıda sadece iki pozisyon verdik ama bizim saymadım ama yeterince pozisyonumuz vardı. Muslera iyi kurtarışlar yaptı. Biz takım olarak daha iyi oynadık. Futbolcularımız tebrik ediyorum. Müthiş oynadık. Bu statta bu sezon bu kadar pozisyona girildi mi bilmiyorum. Real Madrid ya da PSG girmiştir. Önümüzdeki hafta kazanıp devam etmek istiyoruz. Kadromuz geniş değil. İyi futbolcularımız var ama gol yollarında zaaflarımız var. Bu maçta pozisyonları değerlendiremedik. Büyük takıma karşı değerlendiremeyince kaybediyorsunuz. Muslera gibi bir kaleci olunca kazanamıyorsunuz. Cisse de son haftalarda çok kaçırıyordu. Keşke bugün golleri atmış olsaydık, farklı şeyler konuşurduk."

Maça istediğimiz gibi başlayamadık. Baskılı başlamak istedik, Galatasaray iyi pas yaparak o baskıdan çıktı. 1-1’i yakalamak için elimizden geleni yaptık. Golden sonra müthiş mücadele vardı ve müthiş pozisyonlar yarattık. İkinci yarı zaten tek kale oynadık. 30 orta 13 korner attığımızı hatırlıyorum. Muslera’yı bugün tebrik ediyorum. Takımına 3 puanı getiren oyuncu o oldu. Biz son vuruşları yapamadık. Cisse bugün olmuş olsaydı belki farklı olabilirdi.

Süper Lig’in 14. haftasında Galatasaray deplasmanında 1-0 mağlup olan Aytemiz Alanyaspor’da Teknik Direktör Erol Bulut, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. Bugün istemedikleri bir mağlubiyet aldıklarını söyleyen Bulut, “90 dakikaya baktığımızda üstün oynayan, yeterince gol pozisyonuna giren takım bizdik. İlk yarıda penaltıdan yediğimiz gol var. 1-1’i yakalayıp galibiyete uzanabilirdik. Futbolcularım yeterince çaba sarf etti. Pozisyonlara girdiler. Ama yakaladığımız zaman değerlendirmemiz gerekiyordu. Son haftalarda bunu çok yaşadık. Futbolcularımı mücadelelerinden dolayı tebrik ediyorum. Bu statta Galatasaray’a karşı bu kadar gol pozisyonuna girmek önemliydi. Tüm gücümüzü sahaya yansıttık. Muslera’yı da tebrik ediyorum, takımına 3 puan kazandırdı. Maalesef buradan 3 puan almadan ayrılıyoruz” diye konuştu.

“Pozisyona girince atmanız gerekiyor”

Bugün kullanılan kornerleri dışa kavis şeklinde kullandıklarını söyleyen Erol Bulut, “İçe kullandığımız kornerleri, istediğimiz şekilde kullanmamış olsaydık, Muslera bu toplarla hızlı hücuma başlayabilirdi bu nedenle dışa kavis olarak kullandık. Salih’in girmesiyle 2 dakikada 4 gol pozisyonu yakaladık ama maalesef çizgiyi geçemedik. Çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Cezası bulunan Cisse’nin bugün forma giymesi durumunda nasıl bir maç olacağı şeklindeki soruyu yanıtlayan Bulut, “Cisse bugün olmuş olsaydı gol atabilirdi de, gol kaçırabilirdi de. Geçmiş maçlara baktığımızda çok atan ancak çok da kaçıran bir oyuncu. 9 golü var. Belki bugün olsaydı farklı olabilirdi. Ancak tahminlerle yaşamamak gerekiyor. Her hafta bunların üzerine çalışıyoruz. Bugün maalesef atamadık. Girdiğiniz zaman bu pozisyonları atmanız gerekiyor. İlk dakikadan itibaren baskılı oynamak istedik ancak bunu uygulayamadık, Galatasaray iyi top çevirdi. Uzun topta penaltı pozisyonu oldu, 1-2 de pozisyon buldular. Golden sonra takım hırslandı ve tek kale oynadı. Galatasaray’ın ikinci yarıda pozisyonu yoktu. Muslera zaten Türkiye’nin en iyi kalecilerinden birisi, hatta ilk 3 kaleciden birisi. Bugün Muslera puan kazandırdı takımına. Galatasaray’ı tebrik ediyorum” dedi.

“Alanyaspor’un oyunu rakipleri korkutuyor”

Takım olarak bütün opsiyonları çalıştıklarını söyleyen Erol Bulut, “Şu anda Aytemiz Alanyaspor’un oynadığı futbol, rakipleri korkutuyor. Bugün Galatasaray kalesine kapandı. Set oyununda elimizden geleni yaptık. Gol pozisyonu yakalamak gerekiyor set oyununda. Biz bunu yakaladık ama değerlendiremedik. Belki değerlendirseydik durum farklı olabilirdi” dedi. Takımdaki stoperlerle ilgili de konuşan Bulut, “3 stoperimiz var. Lokman’ın sakatlığı devam ediyor. Hepsinden memnunum. Tzavellas da oynasa, aynı performansı gösteriyor. 14 haftalık süreçte iyi bir dönem geçti. Bu maçta sol ayaklı oyuncu kullanmak istedim. Bugün Welinton cezalı duruma düştü, haftaya diğer tercihimizi kullanacağız” diyerek sözlerini tamamladı.