AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Gaziantep FK'da Erol Bulut istenmeyen adam ilan edildi!

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 28 Nis 2022 - 09:38 / Son Güncelleme : 28 Nis 2022 - 10:37

Ligdeki son 11 maçında sadece 1 galibiyet alabilen Gaziantep FK'da Erol Bulut istemeyen adam ilan edildi. Futbolcular rest çekerken, yönetim desteğini çekti. İşte detaylar...

Gaziantep FK'da teknik ekip konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Kırmızı-Siyahlı ekibin teknik direktör Erol Bulut ile yol ayrımına geldiği iddia edildi. Sezona ilk 10 hedefiyle başlayan ancak bitime 4 hafta kala 15. basamakta bulunan Güney ekibinde teknik direktör Erol Bulut'un bazı oyuncularla sorunlar yaşadığı ve bu futbolcuların yönetime "ya o ya biz" resti çektiği ileri sürüldü. İşte detaylar...

Yerel basından Gaziantep Güneş'te yer alan habere göre; sezon başında takımın başına getirilen ve transferde de tam yetkili bir şekilde işine başlayan ancak yaptırdığı transferlerle takımı sezon sonunda düşme potasına kadar getiren Erol Bulut'a tepkiler takımın önemli isimlerinden geldi.

Oyuncularını suçladı, güven bağı koptu

Erol Bulut'un son dönemlerde alınan mağlubiyetlerden sonra oyuncularını suçlar şekilde açıklamalarda bulunması ve bunun yanı sıra futbolcularıyla da arasındaki güven bağını koparmasının ardından sıkıntılar böyle patlak verdi.

Devam etsin diyen kalmadı

Yönetim kurulunun büyük çoğunluğunun istemediği ve 'devam etsin' diyen kimsenin de olmadığı artık bilinen bir gerçek haline gelirken Erol Bulut konusunda nasıl bir kararın verileceği merak ediliyor. Kırmızı siyahlı yönetimin yeni sezonda yola yabancı bir teknik adamla devam etmeyi planladığı da  kaydedildi.

Futbolcularla da sorun yaşayan bir duruma gelen Erol Bulut ile devam edilmesi durumunda kendisini istemeyen oyuncularla da yolların ayrılabileceği bildirildi.

 

Papy ve Tosca'nın tavırları net

Alınan kötü sonuçlardan sonra kendi psikolojisi de bozulan ve futbolcularıyla da arası açılan Erol Bulut konusunda Papy ve Alin Tosca'nın net tavır ortaya koydukları öğrenildi. Erol Bulut'un sorun yaşadığı futbolculardan ikisi olan Tosca ve Papy'nin kulüp ile konuşarak Erol Bulut ile yola devam edilmesi durumunda takımda kalmak istemediklerini söyledikleri bildirildi. Yönetimin de konuya hakim olduğu ve Erol Bulut'un da bu iki isimle alakalı Başkan Cevdet Akınal'a gerekenleri söylediği belirtilirken kırmızı siyahlı kulübün ise sözleşmesi devam eden oyuncuları konusunda nasıl bir yol çizeceği merak edilmeye başlandı.

İdmanlar sıradanlaştı

Ligin kalan 4 haftasında henüz ligden düşme tehlikesi matematiksel olarak bulunan Gaziantep FK'da takım içerisindeki karışıklık büyük bir tedirginlik oluştururken kimsenin maçlara konsantre olamaması ve fikstürün zorluğu sıkıntı yaratıyor. Futbolcuların Erol Bulut'ta olan güveninin kalmaması ve bu doğrultuda idmanların da oldukça sıradanlaşması ve bir profesyonel takım kimliğinden uzaklaşılması taraftarlarca da özellikle sosyal medyadan tepkilere sebep oluyor.

Erol Bulut pişman

Gaziantep FK'da bu sezon oluşturduğu kadro ile büyük hayal kırıklığı yaşayan ve Gaziantepli sporseverler, yönetim ve kendisine güvenenleri de mahçup eden Erol Bulut'un bu durumdan dolayı oldukça pişman olduğu öğrenildi. Yaşadığı pişmanlığı her ne kadar belli etmese de büyük bir üzüntü yaşadığı öğrenilen Erol Bulut'un bu anlamda hatasını kabul ettiği bildirildi. Bulut'un başkan ve yönetimi ile konuşarak önümüzdeki sezon için hatasını telafi edeceğini söylediği öğrenildi.