AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Erol Bulut kesinlikle büyük takım hocası"

İlk Yayınlanma : 31 Mar 2020 - 10:57 / Son Güncelleme : 31 Mar 2020 - 11:01

Alanyaspor'un yetenekli oyuncusu Salih Uçan, adı Fenerbahçe ile anılan teknik direktör Erol Bulut için "Kesinlikle büyük takım hocası" ifadelerini kullandı.

Bir dönem Fenerbahçe forması da giyen Aytemiz Alanyasporlu Salih Uçan, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Fanatik'e konuşan Uçan, şu ifadeleri kullandı:

“Herkesin evde olduğu bir süreç. Bisiklet ve core antrenmanları yapıyoruz. Zaman zaman tesise de gidebiliyoruz, birerli ikişerli şekilde sosyal mesafeyi koruyarak formumuzu tutmaya özen gösteriyoruz. Tesise gitmek tabii ki mecburi değil, her gün de gidilmiyor."

 

"Ben de daha çok evde devam ediyorum çalışmalarıma. Çünkü hala ülke olarak farkında değiliz belki ama süreç çok tehlikeli. İtalya’dan arkadaşlarımla konuştum. Geçen sezon Empoli’de beraber oynadığım takım arkadaşım La Gumina korona oldu. Morali bozuktur diye onunla konuşamadım ama yakınından bilgi aldım, atlatıyormuş.”

 

‘Durum beni korkutuyor’

“İnşallah biz de İtalya gibi olmayız. Konuştuğum arkadaşlarımın anlattığına göre durum çok kötü. İnsanlar ciddiye almadı ama şu anda 3. Dünya savaşı gibi bir ortam olduğunu söylüyorlar. Sokağa kimse çıkamıyor, polisler çıkanı hemen yakalıyor.

 

"Açıkçası arkadaşlarımın yaşadıklarını dinledikten sonra bu durum beni korkuttu. Biz işin başındayız. İlk vaka çıkalı çok olmadı, daha da artabilir. Lütfen evde kalalım ve dikkatli olalım. Her akşam sayılar artıyor. Psikolojik olarak zor bir durum, eve kapanmış durumdayız. Her gün inanılmaz bir baş ağrısı çekiyorum. Tüm dünyayı etkileyen bir durum sözkonusu. İşe gidemiyorsun.”

 

‘Adının anılması çok doğal’

"Sözlerine Erol Bulut değerlendirmesiyle devam eden Salih, şunları söyledi: “Erol Bulut çok enerjik bir hoca. İtalya’da ve İsviçre’de oynadım, Türkiye’de birlikte çalıştığım hocalarım oldu. Şu ana kadar ki tecrübelerim kadarıyla bir değerlendirme yapacak olursam; bence kesinlikle Avrupai bir teknik adam. Almanya’da futbolculuğu var. Fenerbahçe’nin de oyuncusuydu, şampiyonluk yaşadı. Önemli hocalarla çalıştı. Fenerbahçe ile adının anılması çok doğal. Çünkü Malatya’yı UEFA’ya taşıdı. Oynattığı futbol büyük beğeni kazandı. Ekibi de çok kaliteli. Hepsi alanında uzman kişiler ve çok büyük katkılar sunuyorlar.”