Ersun Yanal: "Fenerbahçe her zaman iddialıdır"

31.10.2019 - 01:58 | Son Güncellenme: 31.10.2019 - 01:58

Fenerbahçe, Ziraat Türkiye Kupası 4. tur maçında Tarsus İdman Yurdu'nu 3-1 mağlup ederek bir üst tura yükseldi.

Karşılaşmanın ardından Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal, A Spor'a açıklamalarda bulundu. Ersun Yanal'ın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Bu tür maçları oynamak zor. Yine sürprizlerle başladı. Çok fazla rotasyona alışık değilseniz, oyun bütünlüğünüz oturmamışsa bu maçlar sıkıntılı geçer. İyi bir takıma karşı oynayacak oyuncuların yüksek motivasyonu da oyunu kilitler. Bu zaman zaman oldu. Yine kendimize gol attık. Bireysel hatadan gelen bir gol oldu. % 85 yediğimiz goller bireysel hatalardan kaynaklanıyor, bunu bir çözemedik. Hedefimiz Türkiye Kupası her zaman, ligdeki hedefimiz de belli. Bu hedeflerde camia, taraftar ve yönetemimizle omuz omuza verip gayret edeceğiz. Fenerbahçe’nin oynayacağı her kulvar iddialı kulvardır ve Fenerbahçe iddialıdır. Biz oynayacağımız her oyunda iddialıyız. Oyuncularımızın değerlendirmesinde daha farklı kriterler var. Örneğin sakatlıktan çıkan oyuncularımızın performansı iyi, zaman zaman düşüş oldu. Ben performanslarından memnunum. Taraftarlarımız ne derse oradayız, ne isterse o taraftayız. Bizden istedikleri galibiyet, oyun. Biz de o taraftayız. Onların sevgisine karşılık verecek her şeyi uygun bir şekilde yapmaya özen gösteriyoruz.

Ersun Yanal basın toplantısında neler söyledi?

Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında Tarsus İdman Yurdu'nu 3-1 mağlup ederek bir üst tura yükselen Fenerbahçe'de Teknik Direktör Ersun Yanal, ""Her 2 dalda da kupa kaldırmaya gayret edeceğiz" dedi.

Ziraat Türkiye Kupası 4. Tur maçında Fenerbahçe deplasmanda Tarsus İdman Yurdu'nu 3-1 mağlup ederek tur atladı. Maçın ardından iki takımın teknik direktörü açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Teknik Direktörü Ersun Yanal, bu tür maçları oynamanın kolay olmadığını kaydederek, "Özellikle son dönemde takımda rotasyona alışmış oyuncularınız yoksa rotasyon yapmak kolay geldi. Uzun süre oynamayan oyuncularla oynamak kolay değildir. Bazı mevkilerde zaten problemlerimiz vardı onların da geriye dönüşünü hızlandırmak adına bazı eksikliklerimiz var. Tur atladık. Yine kendi kalemize gol attık. Bu sene yüzde 85'lik bir oranla kendi kalemize gol atmaya devam ediyoruz. Bundan bir an önce kurtulmamız gerekiyor. Geçen hafta sonu yine kendi kalemize gol atmıştık, bu haftada kendi kalemize gol attık. Artık daha emniyetli oynamamız gerekiyor. Burada finalle birlikte 9 tane maçımız var. Hedefimiz belli. Fenerbahçe'nin olduğu yerde hedef zirvede olmaktır. Burada da zirveyi hedefliyoruz. Bunu da yapabilmek için de oyuncularımızın hepsinin hazır olmasına gayret ediyoruz. Bir de çok uzun zamanda oynamayan oyuncularımızın da maçı oldu. Onların da performanslarını artırarak mücadelemize devam edeceğiz" dedi.

"Her 2 dalda da kupa kaldırmaya gayret edeceğiz"

Adil Rami ile Tolgay ile ilgili sorulan soruları da yanıtlayan Yanal, "Adil Rami uzun zamandır oynamayan bir oyuncu. Normal oyun giderken sakatlanması veya herhangi bir problem hissetmesi normal. Uzun süre oynamayan bir futbolcunun başına gelebilecek şeyler. Umarız inşallah bizden uzun süre uzak kalmaz. Tolga bir sakatlık geçirmişti. İlginç bir sakatlıktı ve maalesef uzun sürdü. Bu sürede bazı arkadaşları önüne geçti. O da yaklaşık 6-7 haftadır birlikte çalışıyor ancak rekabet ettiği oyuncuların önüne geçmek gibi bir sorun var. O da bugün her zaman hazır olduğunu hissettirdi. Rekabet daha da artacak. Özellikle eksik olan bölgelerdeki oyuncuların gelmeye başlamasıyla hücum konusunda daha da zenginleşeceğiz. Daha hızlı oynamaya çalışacağız. Bununla birlikte bir takım bütünlüğüyle istikrarlı bir şekilde her 2 dalda da kupa kaldırmaya gayret edeceğiz. Bunu başarabilecek güçte bir takımız. Hem yaptığımız istatistikler hem oynadığımız oyun rakamları bize bunları söylüyor. Biz de taraftarlarımızla birlikte bunu başarmaya çalışacağız" diye konuştu.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler