Ersun Yanal hakkında olay sözler

2 Nisan 2020 11:35- Son Güncelleme - 2 Nisan 2020 11:46
Google news abonelik

Trabzonspor'un eski başkanı Sadri Şener, koronavirüs (Covid-19) nedeniyle ertelenen Süper Lig ile ilgili düşüncesini açıklarken, son olarak Fenerbhçe'de görev yapan teknik direktör Ersun Yanal hakkında da olay ifadeler kullandı.

Ersun Yanal sözleri

"2007'deki üçüncü başkanlık döneminizde çalıştığınız Ersun Yanal'dan pişman mısınız?" sorusunu yanıtlayan Şener, "Kendisiyle belli bir dönemden sonra çalıştığıma pişmanım, hele sonrası nefret… Ahmet Ağaoğlu'nu yönetime ben almıştım, kendisini çok severim. Alacak mevzusuyla ilgili ‘Hocayı sen arar mısın?' dedi. Ben de aradım, telefonuma çıkmadı. Sonra icrayla almış. Tolunay'la ikisini sonra gördüm. ‘Parayı iade edin kulübe, 10 milyonu size taksitle ödeyeceğim' dedim." ifadesini kullandı.

Ünal Karaman yorumu

Teknik direktör Ünal Karaman ile yolların ayrılması hakkında da görüş bildiren Sadri Şener, "Ünal ile konuştum. Kendisi ‘Ben geçen seneden beri gitmek istiyordum. Artık buraya kadar geldi' dedi. İyi dedim, hayırlısı o zaman ama benim lafımı dinlersen sezon sonuna kadar hiçbir yerde hocalık yapma. O gitti Rizespor ile anlaştı. Trabzonspor'dan sonra Rize çalıştırılır mı? Ama kendi takdiri.” dedi.

Transfer pişmanlığı ve Teofilo

"Transferinden pişman olduğunuz futbolcular oldu mu?" şeklindeki soruya cevap veren Trabzonspor'un eski başkanı, "Çok… Kolombiya'dan gidip Teofilo'yu aldık. Şota bize önermişti. Gerçi bize Süper Kupa'yı aldırdı ama… Burak Yılmaz ve Selçuk İnan'ın gidişi bizde büyük iz bıraktı. Kötü anılar onlar. Ama şimdiki takım da iyi… Gökdeniz'i iyi paraya satmıştım, onun için de hayırlı oldu.” dedi.

Sadri Şener, "Siyaset ile Trabzonspor'u birlikte tutuyordunuz ve yararlı buluyordunuz. Yine olsanız aynı açıklamayı yapar mısınız?" şeklindeki soruyu "Yine olsa yine aynı sözleri söylerim. İstanbul'un 3 büyük kulübünün gelirlerine yaklaşamıyoruz ama Trabzon'un siyaseti İstanbul'dan kuvvetlidir. Trabzonspor'un da bu siyaseti kullanarak yararlanması gayet doğaldır. Yarışmak istiyorsan böyle olmalı." şeklinde yanıtladı.

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu ile ilgili görüşlerini de açıklayan Sadri Şener, "Ahmet iyi ve efendi çocuktur, akıllıdır. Bence gayet iyi de gidiyor. Ben de şu an yönetimin başında olsam Ahmet gibi yapmaya devam ederdim. Ama bu durumlar yeni mali yükler getirecek. Bankalarla yapılandırmayı bir daha yapmaları lazım. Çünkü gelirler sıfıra indi.” dedi.

"Süper Lig bu haliyle tescil edilmeli."

Sözcü'ye konuşan Şener, "Futbolda uzak sosyal mesafe koyamıyorsun ki, kafa göz giriyorsun. Oynanamazdı, ertelenme doğru. Fatih Hoca'yla da aynı görüşteydim. Kendisini aradım, konuştum. Ertelemeyle finansal sorunlar çıkacak ama önce sağlık. Artık bu sene oynanmaz. Nisana girdik. Lig bu haliyle tescil edilmeli.” ifadesini kullandı.

Sadri Şener, "2008 yılında bir sürü branş vardı. Çim hokeyi vardı mesela. Sporun ne olduğunu bilmiyoruz ama böyle bir şube var. ‘Ne kadar şube açarsanız o kadar para alırsınız' bizimkiler de çim hokeyi açmışlar. Sporcusu yok, bir tane hocası vardı.” dedi.