Ersun Yanal istifa etti! Ali Koç...

25 Şubat 2020 19:34- Son Güncelleme - 25 Şubat 2020 16:49
Google news abonelik

Ersun Yanal istifa etti mi? Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Ersun Yanal'ı istifadan mı döndürdü? Ersun Yanal tazmiant mi istiyor? Ersun Yanal'ın tazminatı ne kadar?


Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Fenerbahçe'nin eski yöneticisi Hakan Bilal Kutlualp'in açıklamaları şu şekilde:

Ali Koç uzaylı değil!

"Birkaç tane yorum okudum. Ali Koç kavga edenleri de ayırmış olabilir. Bir başkanın locasından inip insanların arasına girmesi çok değişik bir olay. Ben başkan olsam ben de atlayabilirdim. Ali Koç bir uzaylı değil. Başkan da bizim gibi bir insan, uzaydan gelmedi. Herkesin değişik bir tarzı olabilir. Çok üzüntü verici ve hesaplanamayan bir olay olduğu için bu tepki gelmiş olabilir. Ben tüm gündemin bunun üzerine olmasını anlayamıyorum. Bütün hikayeyi tek bir olay üzerine oturtursak gerçeklerden uzaklaşırız.
Biz ülkemizde bütün başkanlar bir robot gibi olsun istiyoruz. Onlar da sizin bizim gibi insan. Başkanlık gerçekten çok zor bir iş. Ali Koç'un yaptığı bir gönül işi. Orada duygularını kontrol edememiş olabilir."

Fenerbahçe'yi yönetmek çok zor!

Fenerbahçe'yi yönetmek çok zor!

"Fenerbahçe'deki yönetim değişikliğinden önce de söyledim. Fenerbahçe camiasını yönetmek çok zor. Burada daha yumuşak bir geçiş yapılabilirdi. Aziz Yıldırım o dönemde bu işi beraber yapalım demişti. Belki 2 yıllık bir geçiş dönemiyle her şey daha iyi olurdu. Aziz Beyin tecrübelerinden faydalanılırdı ve futbolun başında da Ali Koç olurdu. Zor bir camiayı yönetirken her şeyden önce başkanların sağlam durması lazım. Burada camiayı toparlayacak olan ilk isim 1 numaradır. Orada herkes ilk olarak 1 numaraya bakar. Ali Koç'un sağlam durması lazımdı."

Demek Fenerbahçe'yi yenmek böyle bir şeymiş!

Demek Fenerbahçe'yi yenmek böyle bir şeymiş!

"Bu seri elbet bir gün bitecekti. Ben maçtan sonra Florya'yı gördüm ve çok şaşırdım. Fenerbahçeli olmaktan gurur duydum. Galatasaraylılar sanki Avrupa Kupası kazanmış gibi sevindiler. Fenerbahçe'yi yenmek Galatasaray taraftarı üzerinde böyle bir etki yaptı. "Fenerbahçe ne büyük bir camiaymış." dedim. Fenrebahçe'yi yenmek demekki böyle büyük bir şeymiş. Saffet Sancaklı'ya saygı duyuyorum ancak katılmıyorum. Orada Barcelona ve Real Madrid'i yenmekten bile daha büyük bir coşku vardı. Ali Koç'un tribüne atlama olayıyla ilgili bir anı anlatmak istiyorum. Biz Antalya'ya maça gitmiştik. Taraftarlar arasında bir izdiham olunca emniyet araya girmişti. Aziz Bey oraya atlayıp taraftarı kurtardı. Başkanlık sadece oturduğunuz yerden çay içip yapılmıyor. Ali Koç daha önce de 3 Temmuzda alevlerin arasına atladı. Bunlara çok takılmamak lazım."

Cumhurbaşkanına rağmen siyasiler futbola giriyor!

Benim için önemli olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın söylediği. Cumhurbaşkanı herkese eşit olduğunu söyledi ve yanındaki isimlere bir uyarı yaptı. Cumhurbaşkanı aynı zamanda prensip olarak Avrupa maçları hariç maçlara da gitmediğini söyledi. Bu mesajı almamış olan insanlar var. Bulundukları yerin verdiği güçle bunu dinlemediler. Oy tabanlarına hoş görünmek için bunu yapmış olabilirler. Devletin bu işe karışmamaya çalıştığını ben görüyorum. Herkes bu çağrıya uymalı. Bulunduğu koltuktan güç alan insanlar futbola karışmamalı. Bazı kişiler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a rağmen siyasetin doğası gereği oy tabanlarına hoş görünmek için bu hareketlere giriştiler. Bu hareketler Fenerbahçe'ye karşı olduğunda oy tabanında bir karşılık görüyor. Fenerbahçe 3 Temmuz ve FETÖ süreçlerine ilk uyanan camiadır. Fenerbahçe bu yönüyle herkesten övgü almıştır. Siyaset tarafıyla ilgili yorum yapmak zor ancak bazı insanların hayalleri olabilir. Bu durumlarda kararı sadece Fenerbahçe Kongresi verir. Ben bizim kongre yapımıza güveniyorum. Üye olan 36 bin kişi siyasi baskılardan etkilenmez. Üyeler Fenerbahçe'ye kim faydalı olacaksa onu seçiyor.

Ersun Yanal'ı istifadan Ali Koç vazgeçirdi!

Ersun Yanal'ı istifadan Ali Koç vazgeçirdi!

"Benim kulağıma bazı bilgiler geldi. Ersun Yanal'ın istifa ettiği ancak yönetimin onu vazgeçirdiği söylendi. Bizim kadro mühendsiliği anlamında bazı yanlışlarımız var ve biz bunu kabul ediyoruz. Ancak MHK'nın kararları %100 doğru diyebiliyor muyuz? Biz bu durumlardan hoşnut değiliz. Sadece Galatasaray maçı adına konuşmuyorum. Ben sağlam yerlerden bazı şeyler duydum. Yönetim Ersun Yanal'a şunları söylemiş: "İstifa etme. Matematiksel olarak şampiyonluk şansımız var. İstifanın anlamı yok. Bizim esas sorunumuz bu değil. Esas sorunumuz bize yapılan operasyonlar." demiş. Ersun Yanal istifa kararı aldı ancak Ali Koç onu vazgeçirdi. Bana gelen bu olay %99 doğru bir bilgidir. "

Ersun Yanal tazminat istemiyor!

Ersun Yanal tazminat istemiyor!

"Hocanın istifa etmesi şu anda bize daha çok zarar verir. Dünyada hiçbir hoca Fenerbahçe'yi istediğimiz gibi oynatamaz. Şu andan bahsediyorum. Ersun Yanal'ın tazminat istediği haberleri yanlış. Ersun Hoca para triplerine girmedi. Bu haberler asılsız. Bırakıp gitmek zaten kolaycılık olur. Fenerbahçe camiası uyanık olsun. Ben Ersun Yanal'ı çok eleştiriyorum ancak gelişinde sessiz kaldım çünkü Fenerbahçe'nin hocası oldu. Burada olay Yanal kalsın veya gitsin değil. Burada daha büyük olaylar var."

Ali Koç psikolojik antrenman yapmalı!

"Çözüm belli. Başkan her şeyden önce sakin olmalı. Herkesin Antalyaspor maçına odaklanması lazım. Biz Antalyaspor maçını kazanırsak her şey düzelir. Zamanında Aziz Yıldırım tesislere geziler düzenlerdi. Ali Koç teknik ekibe psikolojik antrenman yaptırmalı. Başkanın bu kara bulutları hemen bugün dağıtması lazım. Henüz kaybedilmiş bir şey yok. Ölü toprağı hemen üzerimizden atılmalı. Kısa vadede çözüm bu. Uzun ve orta vadede eğer şampiyon olursak zaten bir sorun kalmaz. Futbol skor oyunudur. Ben Comolli'yi eleştirmedim çünkü o bir maaşlı eleman. Ben Fenerbahçe'de paralı çalışmadım. Burada Ali Koç'un en büyük yanlışı her şeyi Comolli'ye teslim etmesi ve transferlere karışmamasıydı. Ali Koç bırakıp giderse daha büyük problemler gelir. Fenerbahçe yeni bir konsept belirlemeli. Ben burada Ali Koç'u eleştiren biri olarak konuşuyorum. Bizim için önemli olan Fenerbahçe'dir."

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 8