AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ersun Yanal'dan Antalyaspor-Y.Malatyaspor maçı sonrası flaş mesajlar

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 25 Eyl 2021 - 18:29 / Son Güncelleme : 25 Eyl 2021 - 20:58

Yeni Malatyaspor'u 1-0 yenen Antalyaspor'un teknik direktörü Ersun Yanal, taraftarlardan Türk futbolunun durumuna kadar çarpıcı açıklamalar yaptı.

Ersun Yanal'dan Antalyaspor-Y.Malatyaspor maçı sonrası flaş mesajlar

AJANSSPOR-HABER

Fraport Tav Antalyaspor, Yeni Malatyaspor'u konuk ettiği maçtan 1-0 galip ayrılarak nefes aldı. Geçen hafta oynanan Beşiktaş karşılaşmasında istifaya davet edilen Ersun Yanal, 90 dakşkanın ardından açıklamada bulundu.

Antalyaspor için 3 puandan fazlası

Yanal, "Oyunun başına baktığınız zaman becerisi yüksek olmasına rağmen oyuncularımızın topu çizgiden geçirememesi vardı. İyi oyunlar oynuyorduk. 2-0'dan maç verdik, 90+6'da maç verdik... Karşılığını alamıyorduk. Böyle bir maçı kazanmak önemli. Çünkü ben 3 puandan çok takımın özgüveni ve yapabileceklerine odaklanmış durumdayım" dedi.

Tribünlere gittiler

Ersun Yanal, son dakikada gelen golden sonra yaşadıkları sevinç için şu yorumu yaptı: "Beraber sevindik oyuncularımızla. Maç sonu kutlamasını yaptık taraftarla beraber. Bu iş taraftarsız olmuyor. Onlar da bu takıma sahip çıkacak çünkü, çok genç oyuncumuz var. Buna değecek birçok oyuncu var. Bu oyuncu grubu Antalyaspor'a kazançlar getirecektir."

 

'Türk futbolunun geldiği nokta ortada'

Ersun Yanal basın toplantısında da dikkat çeken açıklamalar yaptı. Deneyimli teknik adam, "Türkiye, Avrupa'nın en yaşlı ve en çok transfer yapan liglerinden biri. Bunu karşılayacak ekonomik güce sahip değiliz. Türk futbolunun geldiği nokta ortada. İflas ettik. Bu iflasın sonucunda sonuç odaklı değil sonuçlara odaklı davranmak gerekiyor. Skor tabii ki önemli ama genç oyuncular, geleceğin kontrol altına alınması ve yönetilebilir bir takım yaratmak" dedi. 

'Antalya dünya futbol merkezleri arasında' 

Antalya'nın dünyanın futbol merkezlerinden biri olmaya aday olduğuna işaret eden Yanal, "Antalya kenti yılda 2 bin takımın geldiği önemli bir merkez. Organizasyon becerisi çok yüksek. Bu fırsatları ve olanakları kullanabilecek yönetim şekli bize büyük bir kazanç sağlar. Biz yönetim kurulu ile yaptığımız planlamada bu riskleri alıyoruz. Bu riskleri alırken de genç oyuncularımızı kazanmak için çaba sarf edip Antalya'mızın geleceğini inşa etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Yanal: Taraftarla küs değiliz ki barışalım

Bir gazetecinin "Taraftar istifaya davet etti. Maç sonu da tribüne çağırdı. Barışma oldu." şeklindeki yorumu üzerine Yanal, "Barışma falan yok ya. Küs değiliz ki. Küs olduğun zaman barışırsın. Çok basite indirgememek lazım. Benim kariyerim, yaptıklarım belli. Tamam Ersun Yanal gider Mehmet gelir. Çözüm bu değil. Problem yok. Bunların düzeleceğini düşünüyorum." ifadelerini kullandı.