Ersun Yanal'ın zor kararı!

14.03.2019 09:08 - Son Güncelleme -
Ersun Yanal'ın zor kararı!

Serdar Aziz'in yükselen form grafiği ve Sadık Çiftpınar'ın gösterdiği başarılı performans Ersun Yanal'ı defans hattında tercih yapmakta zorluyor.

Skorer'in haberine göre Fenerbahçe’de devre arasında kadroya katılan savunma oyuncuları Serdar Aziz ile Sadık Çiftpınar, Teknik Direktör Ersun Yanal’ın da en önemli kozları oldu.

Ancak iki savunmacıdan hangisinin ilk 11’de olacağı zorlu bir seçim olarak teknik ekibi etkiliyor. İki futbolcunun da formda olması, antrenmanlarda disiplinli çalışması ve profesyonellikleri Ersun Yanal’dan takdir topluyor.

Defansta Martin Skrtel’in yeri garanti iken tandemde Serdar ve Sadık’ın dönüşümlü oynaması planlanıyor. Sezon sonunda Skrtel’in veda etmesi halinde ise sadece lig yarışı olacağı için gelecek sezon, Serdar-Sadık tandemiyle devam edilmeye kesin gözüyle bakılıyor.

Bunun yanı sıra hem Serdar hem de Sadık maç performanslarıyla sıkıntılı giden takımda iyi işler yapıyor. İstatistik olarak yapılan değerlendirmede Serdar Aziz ile Sadık Çiftpınar’ın maç ortalamaları şöyle:

- Serdar Aziz: Fenerbahçe ile 3 lig maçına çıkan Serdar, yüzde 90 pas isabetiyle oynuyor. İkili mücadelelerde yüzde 74’lük başarı oranı tutturan tecrübeli yıldız, hava toplarında da 4.5’luk ortalamaya sahip. Maç başına en az 4 top kesme ve 4 savunma arası yapma ile oynayan Serdar Aziz, 1 de gol attı.

- Sadık Çiftpınar: Sarı-lacivertli forma ile 5 lig maçına çıkan Sadık, yüzde 83’lük pas isabetiyle oynuyor. Hava toplarında da maç başına 4 ortalaması tutturan başarılı yıldız, yüzde 72’lik ikili mücadele başarı oranına sahip. Maç başına ortalama 4 top kesen Sadık, 4 de savunma arası yaptı. Yıldız stoper, Beşiktaş derbisinde de bir gol atmıştı.

Ahmet Ağaoğlu'ndan Burak Yılmaz'a sert sözler!

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up