Ertan Torunoğulları'ndan flaş seçim açıklaması!

2 Haziran 2018 15:32- Son Güncelleme - 2 Haziran 2018 15:45
Google news abonelik

Fenerbahçe’de seçim heyecanı devam ediyor. Özellikle Hollanda, Almanya gibi ülkelerde Fenerbahçe adına mesai harcayan Edelstaal Grup Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Torunoğulları Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’na katılmak için İstanbul’a geldi.

"Vaatler yerine gelmezse yeniden kongre olabilir"

Beşiktaş yöneticisi Erdal Torunoğulları’nın kardeşi olan Ertan Torunoğulları, seçimle ilgili çok özel değerlendirmelerde bulundu. Aziz Yıldırım’ın listesinde neden yer almadığını açıklayan Torunoğulları, flaş bir tespitte bulundu. Torunoğulları, “Bundan sonra yaparım, ederim diye bir şey yok. Ya yaparsın, ya da gidersin. Göreve kim gelirse gelsin, vaatlerini yerine getirmezse yeniden kongre olabilir” diye konuştu.

Radyospor programcısı ve Ajansspor editörü Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Ertan Torunoğulları’nın açıklamaları şu şekilde;

"Sert bir kongre oluyor"

"Sert bir kongre oluyor"

Kongreye yoğun bir ilgi olduğunu söyleyebilirim. Herhangi bir söz alma isteğim olmadı. Yurt dışından geldim. Oy kullanmak için buradayım. Sert bir kongre oluyor gerçekten.

Aziz Yıldırım’ın yönetiminde neden yer almadı?

Aziz Yıldırım’ın yönetiminde neden yer almadı?

Camiadan ağabeylerimiz büyüklerimizden öyle bir konuşma geldi. Kendi aramızda konuştuk. İş yoğunluğumdan dolayı bu yönetimde yer almamayı uygun gördüm. İlerleyen dönemlerde camiadan teklif gelirse görev almaya hazırız.

Seçimi kim kazanır, favorisi kim?

Şu anki ortama baktığımızda iki başkan adayının da şansı eşit görünüyor. Ali Koç için de çok ciddi destek var. Çok büyük bir rakam var katılım anlamında. Örneğin ben yurt dışından geliyorum. Benimle irtifak kurup gelen 200 arkadaş var. Dünyanın her bir yerinden insanlar oy kullanmak için geliyor. Bu ilk kez oluyor. Neticede kazanan Fenerbahçe camiası olacaktır.

“6 ay içinde vaatlerin yerine geldiği görülmezse…”

“6 ay içinde vaatlerin yerine geldiği görülmezse…”

Beşiktaş ile ilgili herhangi bir değerlendirmem olmayacak. Fenerbahçeli olarak ben camiamı değerlendiriyorum. Onu Erdal Bey’e sorarsınız(gülerek). Eklemek istediğim birşeyler de var. İster Aziz Yıldırım, ister Ali Bey kazansın… Eğer vaatlerini 6 ay içinde yerine getiremezlerse seyircinin baskısıyla yakın zamanda yine kongre olabilir. 26 bin kişi bir araya geliyor. Bundan sonra yaparım, ederim diye bir şey yok. Ya yaparsın, ya da gidersin.