Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan: "1 Transfer Bitti, 2'si İmza Aşamasında"

Akın Ungan
14.06.2023 - 11:42 | Son Güncellenme: 14.06.2023 - 12:06

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, transfer çalışmaları hakkında bilgi verdi. Doğan, Orsic ve Petkovic transferlerinin maliyetten dolayı yapılmayacağını açıkladı.

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan: "1 Transfer Bitti, 2'si İmza Aşamasında"

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, sohbet toplantısı düzenledi. Doğan, transfer iddiaları, yönetim kurulunun transfer politikası ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimleri hakkında konuştu. Stadyuma isim sponsorluğu konusunda ilerleme kaydettiklerini söyleyen Doğan, "Görüşmelerimiz sürüyor. Son aşamadayız. SPK’ya bilgi vermeden isim açıklayamayız" dedi.

"Trabzonspor yıllık 2.5, 3.5 milyon Euro maliyetlerle transfer yapmayacak"

Yabancı futbolculara verilen imza parasının dünyanın bir gerçeği olduğunu söyleyen Ertuğrul Doğan, "Yaptığımız ilk transferde imza parası vermedik ama şartlar uygun gelişti, zamanında müdahale ettik. Burada ben ve yönetim kurulunun bakacağı şey, maliyet toplamının ne olacağı. Bu, imza parası vermeyeceğiz anlamına da gelmiyor. Örneğin, bonservisi 2 milyon Euro olabilir ama iyi ve genç bir oyuncudur, yatırım şansı görebiliriz, maaşı da 300 bin Euro’dur. Trabzonspor yıllık 2.5, 3.5 milyon Euro maliyetlerle oyuncu transferi yapmayacak" dedi.

"Bunun tecrübesini çok acı olarak yaşadım"

Sözlerine devam eden Ertuğrul Doğan, "İlerde şartlar gelişir, önemli bir yarışın içinde olunursa o zaman farklı olabilir. Bu süreçleri yolda göreceğiz. Tabii ki zirve için yarışacağız ama mantıklı ve doğru bütçelerle yapacağız. Maaşını ödeyemeyeceğin bir oyuncuyu aldığın zaman çok farklı sorunlarla karşı karşıya geliyorsun. Acı tablosu da şu an karşımızda. Bunun tecrübesini çok acı olarak yaşadım. Böyle bir hata yapma şansımız yok" şeklinde konuştu.

İlgini Çekebilir
Süper Lig devleri Roberto Pereyra için yarışta
Habere Git

"Şampiyon olduğumuzda en önemli şey, maaşların ay sonunda hesaplara geçmesiydi"

Yabancı oyuncuların maaşlarının güncel döviz kuruna sabitlenmesine yönelik soruyu yanıtlayan Doğan, "Sabit kur uygulaması teknik olarak mümkün değil. Yabancı oyuncularla anlaşmayı Euro olarak yapıyoruz. Herhangi bir bankaya da geriye dönük opsiyon yapma şansımız Bankalar Birliği anlaşması doğrultusunda yok. Euro’daki artışı da doğru planlayarak belirli öngörüler içerisinde yapmalıyız. Maşını ödeyemediğimiz oyuncudan verim alma şansımız yok. Şampiyon olduğumuz sene en önemli şey, maaşların her ay sonunda otomatik olarak futbolcuların hesaplarına geçmesiydi" ifadelerini kullandı.

"Uğurcan ve Abdülkadir'in ayrılmak istediği yönünde bir şey bana gelmedi"

Takım kaptanı Uğurcan Çakır ve Abdülkadir Ömür’ün geçen sezon maaşlarının diğer oyunculara göre düşük olması, oyuncuların takımdan ayrılma isteği ve takımdaki maaş dengesine yönelik soruyu yanıtlayan Doğan, "Uğurcan ve Abdülkadir Ömür’ün takımdan ayrılmak istediği yönünde bir şey bana gelmedi. Geçen sene bu arkadaşlarımızın maaşlarıyla olarak haklı serzenişleri vardı. Benle görüştüler ve maaşlarında yüzde 100’e yakın zam yaptık. Şu an Euro’daki artıştan sonra yine belli oyuncularla arasında fark oluştuğu doğrudur ama o tip oyuncularla bizim yollarımızın devam etme şansı olmadığı için aralarında farklılık oluşmayacak. Takım içi denge bu işin ana unsuru. Bir önceki sezonda kurulan dengenin takıma nasıl yansıdığını gördük. Bozulan dengenin etkisini bu yıl da gördük. Buradan üzerimize düşen gereken dersleri çıkardık ve gerekli adımları atıyoruz" dedi.

"Büyükekşi'nin Türk futboluna katkıları olacağına inanıyorum"

Başkan Doğan, Haziran aynın sonunda gerçekleşecek Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) seçimlerinde mevcut başkan Mehmet Büyükekşi’yi destekleyeceklerini belirterek, "Mehmet Büyükekşi dışında bir aday görünmüyor. Beni ziyaretinde konuşmalarımızda bir aday olmasa bile Trabzonspor Kulübü'nün rahatsızlıklarını kendisine anlattım. Kendisi de anlayışla karşıladı ve çözüm önerilerini bize sundu. Başkanın, Türk futboluna katkıları olacağına inanıyorum" diye konuştu.

İlgini Çekebilir
TFF Beşiktaş'ı dinlemedi: Galatasaray ve Fenerbahçe'ye tescil
Habere Git

"33-34 yaşında yabancı oyuncu transferi yapmayacağız"

Yabancı futbolcu transferlerinde yaş sınırı getireceklerini de açıklayan Doğan, "Yabancı oyuncu transferinde 33-34 yaşında oyuncu transferi yapmayacağız. Ekstra durum olursa ayrıdır. Marek Hamsik gibi bir oyuncu vardır takıma farklı bir şey katabilir. Bu hocanın kararıdır, belki hiç bu talebi olmayacak. Yönetim kurulu olarak düşüncemiz bu şekilde" açıklamasını yaptı.

"Orsic ve Petkovic için 4'er milyon Euro isteniyor, o rakamları vermeyeceğiz"

Trabzonspor’la ismi anılan Orsic ve Petkovic’in transferiyle ilgili iddialara açıklık getiren Doğan, "Orsic ile hocamızın talebi doğrultusunda ilgileniyoruz. Kendisi için 4 milyon Euro bonservis isteniyor. Bu rakamları vermeyeceğiz. Petkovic için de 4 milyon Euro isteniyor, o rakamları vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

"1 oyuncu transferi bitti, 2 tanesi imza aşamasında"

Öte yandan sözlerine devam eden Doğan, gelişme kaydedilen transferler hakkında bilgi verdi. Doğan, "Bunun dışında 1 oyuncu transferi bitti, 2 tanesi imza aşamasında. İsimleri basına yansımadı" açıklamasında bulundu.

"Mevcut oyunculara gelen bir talep yok"

Doğan, Trezeguet ve Bakasetas’a transfer geldiği iddialarını da "Trezeguet ve Bakasetas’a herhangi bir talip yok, onlardan da bize gelen bir talep yok. Takımdaki mevcut oyunculara gelen bir talep yok" diye konuştu.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler