Trabzonspor'un Yeni Başkanı Ertuğrul Doğan Kulübün İnternet Sitesinden Bir Açıklama Yayınladı

Burak Alaca
28.03.2023 - 13:06 | Son Güncellenme: 28.03.2023 - 15:07

Trabzonspor'un dün itibariyle resmen göreve başlayan başkanı Ertuğrul Doğan kulübün resmi internet sitesinden bir açıklama yayınladı.

AJANSSPOR-HABER

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor'un dün itibariyle resmen göreve başlayan yeni başkanı Ertuğrul Doğan, kulübün resmi sitesinden bir açıklama yayınladı.

"Eleştirileriyle yol gösterenlere teşekkür ediyorum"

Yeni Başkan Ertuğrul Doğan yaptığı açıklamaya kendisine destek ve fikir veren kişilere "Dün itibarıyla resmi olarak görevimize başlamış bulunmaktayız. Bu süreçte bizlere destek veren, eleştirileriyle yol gösteren camiamızın saygıdeğer insanlarına teşekkür ediyorum." şeklinde giriş yaptı.

"Kulübümüz bir değerler bütünüdür"

Açıklamasının devamında Trabzonspor kulübünün çatısı altında ve tarihindeki değerlere vutgu yapan Başkan Doğan "Kulübümüz bir değerler bütünüdür. Bu bütünün içerisinde İdmanocağı, İdmangücü, Martıspor, Karadenizgücü, Necmiati ve İdmanyurdu gibi çok sayıda takımımız vardır. Süleyman Rıza Kuğu vardır, Mahmut Goloğlu ve Bedri Rahmi Eyüpoğlu vardır. Ali Osman Ulusoy ve Rıfat Dedeoğlu ile kurucularımız vardır. Ahmet Suat Özyazıcı, Özkan Sümer, Şenol Güneş ve Abdullah Avcı vardır.Şamil Ekinci, Ahmet Celal Ataman, Onursal Başkanımız Mehmet Ali Yılmaz, Sadri Şener ve Ahmet Ağaoğlu vardır. Dozer Cemil, Kadir Özcan, Ali Kemal Denizci, Necmi Perekli ve Güngör Şahinkaya ile birlikte efsane futbolcularımız vardır. 8 şampiyonluk ve diğer kupalarımızın yanında Kıbrıs Barış Kupası vardır. Mustafa Çelik vardır. Mehmet Dalman vardır. Binbaşı Arslan Kulaksız vardır. Eren Bülbül vardır. Kazım Koyuncu vardır..." dedi.

İlgini Çekebilir
Ertuğrul Doğan'dan teknik direktör açıklaması: "Karar vereceğiz"
Habere Git

"Ekonomik olarak kimseye muhtaç olmayacağız"

Başlayacakları proje snouç verdikte sonra kulübün ekonomik olarak kimseye ihityaç duymayacağını söyleyen Doğan "Hepimiz bu çatının altında Bordo ile Mavi’yiz, iki renk tek sevdayız. Artık yeni bir yol açıyoruz. Bu yol zorluklar barındırıyor olabilir. Ancak tamamını aşacak bilgiye, beceriye, tecrübeye, ruha ve de ‘inada’ sahibiz. Öncelikle sizlerden ‘sabır’ ve ‘destek’ istiyorum. Yakında camiamıza açıklayacağımız 5 yıllık makro plan dahilinde kısa, orta ve uzun vadede neler yapacağımızı daha net şekilde ortaya koyacağız. Hedeflerimiz gerçekleştiğinde kulübümüz, ekonomik anlamda kimseye muhtaç olmayacak, sağlam bir yapıya kavuşacak, ayaklarının üzerinde duracak hale gelecektir." ifadelerini kullandı.

Şeffaflık sözü verdi

Yönetimi ile beraber temel prensibinin şeffaflık ve dürüstlük olduğunu belirten Doğan "Trabzonspor hepimizin ortak tutkusudur. Trabzonspor rahmetli gazeteci Cevat Ocak’ın kitabında ifade ettiği gibi, “O’na hayat verenlerin hayatıdır.” Bu ilkeden hareketle sözlerime son verirken camiamıza temel ilkemiz olacak “Atacağımız her adımda, yapacağımız her işte şeffaflık” sözünü veriyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum." dedi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler