Ertuğrul Erdoğan: "Çok inişli çıkışlı bir maç oynadık"

29.12.2018 - 21:00 | Son Güncellenme: 29.12.2018 - 18:01

Galatasaray, Türk Telekom’a 87-81 kaybettiği maçtan sonra başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve Nigel Hayes açıklamalarda bulundu.

 

Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Öncellikle Türk Telekom takımını tebrik ediyorum. Biz çok basit hatalarla maça başladık. Benim geçen haftaki maçtan sonra söylediğim şey şuydu: İnşallah bu maçın sorumluluğunu taşıyabiliriz. Sanıyorum ben oyuncularıma bunu çok iyi izah edemedim. Çünkü Fenerbahçe’yi yenmek sizi diğer takımların önünde sizi Fenerbahçe kadar kuvvetli hale getirmez. Bizim limitimiz belli. Dolayısıyla her maçın bizim için final olduğunu, her konuşulan detayın önem taşıdığını ve oyun planının biraz olsun dışına çıktığımız zaman kontrolü kaybetmenizin an meselesi olduğunu bu takımın anlaması lazım. Bu yüzden mücadelenin başlangıcı bizim arzu ettiğimiz ve düşündüğümüz bir fotoğraf değildi. İnişli çıkışlı bir maç oldu. Seyir zevkini bilemem ama basketbol olarak çok kaliteli bir oyun ortaya koyduğumuzu düşünmüyorum. İki takım da gayet iyi mücadele etti. Herkesin yeni yılını kutluyorum. Ümit ediyorum kalan iki maçımızı kazanıp yeni yılda daha iyi bir görüntü veren Galatasaray takımı oluruz.”

 

Nigel Hayes ise şunları söyledi:

“Açıkçası bugün öne geçmek ve maçı kazanmak adına çok fazla fırsat elimize geçti. Ancak bu fırsatları değerlendiremedik Hücum konusunda sorun yaşamayan bir takımız, genelde basket bulmakta sıkıntı yaşamıyoruz. İyi savunma yapmaya karar verdiğimiz zaman çok daha iyi bir takım haline geliyoruz. Birçok maçı kazanma noktasına bu şekilde getirdik. İlk ve son çeyrekte 26 sayı yedik. Bu iki çeyrekte daha iyi savunma yapsaydık kazanma şansımız çok daha yüksek olabilirdi. Benim bugün 3 ya da daha fazla top kaybım var. Bu da önemli, topun daha fazla kıymetini bilmemiz gerekiyor. Savunma ve top kayıpları üzerine çalışarak daha iyi bir takım olacağız diyelim.”

Senin için hazırladığımız haberler