• Diğerleri

Ertuğrul Erdoğan: "Daha iyi basketbol oynamamız lazımdı"

14 Aralık 2019 16:24- Son Güncelleme - 14 Aralık 2019 16:24
Ertuğrul Erdoğan: "Daha iyi basketbol oynamamız lazımdı"

Galatasaray Doğa Sigorta, Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol deplasmanında aldığı galibiyet sonrası Başantrenör Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu.

 Başantrenör Ertuğrul Erdoğan maçtan sonra şu ifadeleri kullandı: "Bu tip maçları kazanmak tabii ki önemli. Çünkü ligdeki her takım, herhangi bir başkasını yenecek kadar enerjiye ve basketbol kalitesine sahip, belki güce değil ama o basketbol kapasitesine sahip. Hep beraber bunu anlamamız, rakibe bu açıdan bakıp daha çok saygı duymamız lazım. Elbette çok mutlu değilim. Yani maçı kazandığımız için... Bir kere iki kadro arasındaki fark bundan sayı farkı olarak daha fazla. Bunu rakibimizin hem koçuna hem de oyuncularına saygı duyarak söylüyorum. Gerçekten saygıdeğer bir mücadele ortaya koyuyorlar. Ne kadar tehlikeli olduklarını da oyuncularımıza anlatmıştık. Örneğin Türk Telekom rakibimize karşı maçın son 1 dakika 40 saniyesinde 14 sayı öndeyken maçı 1 sayıyla kaybetti. Yani 1,5 dakikada 15 sayı üretme potansiyeli olan bir takım bu. Dolayısıyla bizim daha iyi bir basketbol oynamamız lazımdı. Ama tabii ki fikstür zorlu, deplasmandan deplasmana gitmek, saat 13:00'te maç oynamak her zaman sıkıntılı. Fakat elbette mazeret değil. İnsanlar artık beni tanımıştır, ben çok mazeret öne süren biri değilim. Hepsini üst üste koyduğunuzda yine de daha iyi olmamız lazımdı. Artık şöyle düşünüyorum: Bu maçı kazandık, bir an önce bu sonucu unutup Gydnia maçına hazırlanmamız lazım."

"Bizim takımın birlikteliği çok önemli"

"Bizim için şöyle önemli: Diğer gruplarda kimin hangi pozisyonda olacağı son maçlara kalmış vaziyette. Ben de pozisyon seçerek daha kolay bir gruba gidebileceğimizi düşünmüyorum. Biz öyle veya böyle bu grubu kazanıp ikinci bitirmek istiyoruz. Çok kolay olmayan bir ikinci tur bizi bekliyor, işin doğrusu bu. Çünkü diğer gruplardaki maçlarda çok enteresan maçlarla sıralamalar şekillendi. Dolayısıyla şu anda belki de ikinci turda sezon başında kağıt üstünde EuroCup Final Four'una, finaline aday 2-3 takımın gelme ihtimali var. Ama ben şuna çok inanıyorum: Bizim takımın birlikteliği ve enerjisi her takımla başa baş oynamaya, mücadele etmeye ve her maçı kazanmaya yeter. Yeter ki biz mücadeleyi bırakmayalım, konsatrasyonumuzu üst seviyede tutup enerjimizi kaybetmeyelim."

6. Hafta / Leicester City - Tottenham: 2-1 (Özet)