Ertuğrul Erdoğan: "Oyunun kontrolünü elimizde tutmaya çalışacağız."

13.11.2018 - 17:44 | Son Güncellenme: 13.11.2018 - 14:45

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı, 14 Kasım Çarşamba günü oynayacağı ratiopharm Ulm karşılaşmasının hazırlıklarını yaptığı antrenmanla tamamladı.

Başantrenör Ertuğrul Erdoğan ve Zach Auguste, antrenmandan sonra ratiopharm Ulm maçı ile alakalı açıklamalarda bulundu.

 Başantrenör Ertuğrul Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Bizim gruptaki pozisyonumuz açısından önemli bir maç. Evimizde oynayacağımız iki maçtan bir tanesi. Ulm ile oynadığımız ilk maçı iki uzatmada kaybettik. Ulm grupta şu an bizden üst sırada bulunuyor. Çok tempolu ve hızlı bir basketbol oynuyorlar. Undersized uzunlara sahip oldukları için de rakiplerine çok ters gelen bir basketbol oynuyorlar. Dolayısıyla biz mümkün olduğu kadar bire bir savunmalarımızı iyi yapıp, savunmada yardımlaşarak iyi bir takım savunması yapmak istiyoruz. Hücumda da onların yüksek tempoyu zorlayacaklarını düşünerek oyunun kontrolünü elimizde tutmaya çalışacağız."

Zach Auguste ise şunları söyledi: 

"Bizim için gruptaki yerimizi belirlemesi ve EuroCup'taki geleceğimiz açısından çok önemli bir maç. ratiopharm Ulm ile son karşılaşmamızda deplasmanda üzücü bir mağlubiyet almıştık. Ancak bunu arkamızda bırakıp önümüzdeki maçtaki oyunumuza konsantre olmamız gerekiyor. Kendi sahamızda bu maçı kazanabileceğimizi düşünüyorum. Maçı heyecanla bekliyoruz. Takım olarak çok ciddiye aldığımız bir maç. Çok iyi bir takımla oynayacağız. Bu maçı kazanarak EuroCup'ta yolumuza devam etmek istiyoruz." 

Senin için hazırladığımız haberler