AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Ertuğrul Sağlam’dan ‘Süper Lig’ mesajı

İlk Yayınlanma : 11 Haz 2021 - 16:42 / Son Güncelleme : 11 Haz 2021 - 16:44

TFF 1. Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor ile yolları ayrılan Ertuğrul Sağlam kariyer planını açıkladı. Detaylar haberimizde…

Ertuğrul Sağlam’dan ‘Süper Lig’ mesajı

AJANSSPOR-HABER

Kariyerinde ilk kez 2. Lig’de Samsunspor’un başında teknik direktörlük yapan Ertuğrul Sağlam, sezonun ilk 10 haftasından sonra geldiği ligde Samsunspor’u TFF 1. Lig’e taşımıştı. Yine ilk kez takım çalıştırdığı TFF 1. Lig'de geçen sezon Adana Demirspor ve Giresunspor ile aynı puanı kazanmasına rağmen 3’lü averaj ile Süper Lig’e çıkamayan Sağlam’ın yolu, kırmızı-beyazlılar ile ayrılmıştı.

Sağlam'dan 'Samsunspor bir istisnaydı' açıklaması

Ertuğrul Sağlam, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile Süper Lig dışındaki takımlarla çalışmayı düşünmediğini ifade etti. Sadece Samsunspor için alt liglerde çalışmayı kabul ettiğinin altını çizen Sağlam, “Son günlerde bazı yayın organlarında da yer alan çok değerli kulüplerimizin tekliflerine ve ilgilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

TFF 1. Lig'e kapıları kapattı 

Deneyimli çalıştırıcı şöyle devam etti: “Bununla beraber 15 yıllık teknik adamlık kariyerimde sadece Samsunspor için bir defaya mahsus değiştirdiğim kararımın arkasında olduğumu belirterek, ülkemizde Süper Lig dışındaki kulüplerimizde görev yapmayı kesinlikle düşünmediğimi bir kez daha ifade etmek istiyorum. Bu vesile ile Euro 2020’de mücadele edecek A Milli Takım teknik heyet ve oyuncularımıza da başarılar diliyorum.”