Erzurum'da Güreş Eğitim Merkezi Açıldı

Akın Ungan
03.01.2023 - 19:47 | Son Güncellenme: 03.01.2023 - 20:00

Güreş haberleri | Erzurum'da efsane güreşçilerden Dursun Ali Kishalı'nın isminin verildiği güreş eğitim merkezi hizmete girdi. İşte tüm detaylar...

Erzurum'un Yakutiye ilçesinde Olimpiyat Milli Parkı içerisinde güreş eğitim merkezi hizmete açıldı. Açılış töreni düzenlenen merkeze, güreşin önemli isimlerinden 80 yaşındaki Dursun Ali Kishalı'nın ismi verildi.

Sekmen: "Spor bu ülkenin, bu şehrin gerçeği"

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, imza töreninde yeni yollar ve tesislerin yapılacağını açıkladı. Sekmen, "Bu eserlerden birinin şu anda açılışını yapıyoruz. Spor bu ülkenin, bu şehrin gerçeği. 'Sporcularımız ülkemizi ve şehrimizi temsil etsinler' diye bu eserlerimiz birbirini takip edecek" ifadelerini kullandı.

Sekmen, "Şehrimiz öyle bir şehir ki Türkiye'nin hiçbir vilayetinde bulunmayan geleneksel spor dallarımız var. Biz sadece Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'ne hizmet vermiyoruz. İstiyoruz ki şehrimizde kış sporlarıyla ilgilenen gençler yetişsin. Kayakçı, kızakçı, curlingci, buz hokeyci, buz patenci gibi Erzurumlu gençlerimiz yetişsin" şeklinde konuştu.

İlgini Çekebilir
Cengizhan Şimşek: "Masa başı kurbanı olmak istemiyorum"
Habere Git

"Hayattayken hatırlayalım diye ismini verdik"

Sözlerine devam eden Sekmen, Dursun Ali Kishali'den bahsetti. Sekmen, "Dursun Ali ağabeyimiz Erzurum'a sayısız şampiyonluklar kazandırdı. Bunun için 'bir vefa örneği olsun' diye adını bu tesise verdik" diye konuştu.

"Erzurum daha çok eserleriyle anılacak hale gelecek"

Büyükşehir Belediye Başkanı son olarak, "İnsanlar öldükten sonra adlarını veriyoruz ama ağabeyimiz hayattayken hatırlayalım diye ismini verdik. İnşallah bu tesiste önemli güreşçiler yetişecek. Erzurum daha çok eserleriyle anılacak hale gelecek" dedi.

Kurdele kesildi

Konuşmanın ardından Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen; Dursun Ali Kishalı, ilçe belediye başkanları ve siyasi parti temsilcileri ile açılış kurdelesini kesti.

Senin için hazırladığımız haberler