Erzurum'da buz hokeyi heyecanı

26.03.2018 21:08 - Son Güncelleme -
Erzurum'da buz hokeyi heyecanı

Uluslararası Buz Hokeyi Federasyonu (IIHF) Erkekler 18 Yaş Altı Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman A Grubu mücadelesi Erzurum'un ev sahipliğinde başladı.

Palandöken 2000'lik Buz Pateni Salonu'nda düzenlenen organizasyonun açılış programında konuşan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, sporculara başarı diledi.

Erzurum'un Türkiye ve dünyanın en büyük spor kentlerinden biri olduğunu belirten Azizoğlu, "Spor tesislerinin modernliği, ulaşımın kolaylığı ile marka şehir olan Erzurum, yıllık ortalama 10'dan fazla uluslararası turnuvaya, 100'den fazla ise ulusal turnuvaya ev sahipliği yapmaktadır." diye konuştu.

Azizoğlu, 2026 Kış Olimpiyatları'nın Erzurum'da yapılması için bütün hazırlıkların başladığını ifade ederek, "Spor organizasyonlarında zirve bir şehir olduğumuzu yapılan uluslararası müsabakalarda gösterdik. İnşallah 2026 Kış Olimpiyatları'nı da Erzurum'da yaparak bu tecrübemizi taçlandıracağız." değerlendirmesinde bulundu.

Grup müsabakalarında Türk Milli Takımı, İsrail ile karşılaştı. İsrail mücadeleyi 2-0 kazandı. Günün diğer maçlarında Meksika, Bulgaristan'ı 4-2, Belçika da Tayvan'ın 19-1 mağlup etti.

Şampiyona 1 Nisan'da sona erecek.

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovicten üçlük şov

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up