Erzurumspor'dan transfer, Mehmet Altıparmak, Nobre ve İsmail Köybaşı açıklaması!

25 Mayıs 2018 15:40- Son Güncelleme - 25 Mayıs 2018 15:40
Google news abonelik

Spor Toto Süper Lig’in yeni takımlarından Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Başkanı Mevlüt Doğan, hedeflerini ve planlamalarını anlattı. Transfer çalışmaları hakkında bilgiler veren Doğan, teknik direktör Mehmet Altıparmak’ın takımdaki geleceği hakkında da konuştu.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Mevlüt Doğan’ın açıklamalarından Ajanssppor’un derledikleri şu şekilde;

Başarının hikayesi: Samimiyet, inanmak ve çalışmak

Samimi olarak inandık, çalıştık ve başardık. Çok zorlu mücadelelerimiz oldu. Acı ve tatlı günlerimiz oldu ama her zaman teknik ekip ve takıma inandık. Bu inancı hiçbir zaman kaybetmedik ve Spor Toto Süper Lig’e yükseldik.

"Asansör takım tabirini doğru bulmuyorum"

"Asansör takım tabirini doğru bulmuyorum"

Diğer takımlar gibi bizim de öncelikli hedefimiz ligde kalıcı olmak. Daha sonra da yukarı basamaklara çıkmak. Asansör takım tabirini doğru bulmuyorum. Nasıl başarılı olunduğunun örnekleri var. Erzurumspor’un ligde kalıcı olacağını ve belki de hayal etmediğimiz noktalara ulaşabiliriz. Önce inanmak gerekiyor.

Erzurumspor, Mehmet Altıparmak ile yola devam edecek mi?

Erzurumspor, Mehmet Altıparmak ile yola devam edecek mi?

Mehmet Altıparmak konusuyla ilgili bir toplantı yaptık. Hocamızla devam etme konusunda bir meyil olduğunu gördük yönetim kurulu toplantısında. İnşallah hocamız da gelecek ve görüşeceğiz. Şartlarda anlaşırsak devam edeceğiz. Sonrasında da hocamızla birlikte transfer çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.

Erzurumspor'un kısa, orta ve uzun vadeli planları neler?

Büyükşehir Belediye Erzurumspor olarka hedeflerimiz her zaman var. Hedefsiz yaşayamayız. Kısa vadeli planımız yeni çıktığımız Süper Lig'de kalıcı olmak. Orta vadeli planımız altyapıyı geliştirmek. Biliyoruz ki altyapı olmadan başarılı olamayız. Uzun vadede ise takımımızı en üst noktaya kadar çıkarabilmeyi hedefliyoruz.

"Nobre'den 1 yıl daha faydalanmak istiyoruz"

"Nobre'den 1 yıl daha faydalanmak istiyoruz"

Nobre, 38 yaşına rağmen muazzam bir performans ortaya koyuyor. Hiç kimse ondan böyle bir performans beklemiyordu. 3 yıldır bizim futbolcumuz. Çok kaliteli ve profesyonel bir futbolcu. 1 yıl daha Nobre’den faydalanmak istiyoruz. Diğer futbolcu kardeşlerimiz ile de görüşeceğiz tabii ki.

Erzurumspor, İsmail Köybaşı'nı transfer etmek istiyor mu?

Erzurumspor, İsmail Köybaşı'nı transfer etmek istiyor mu?

İsmail Köybaşı ile ilgili bir girişimimiz olmadı. Basında ve sosyal medyada insanlar görmek istediklerini yazıyorlar ve yakıştırmalar yapıyorlar. Bir sürü isim ortaya atılıyor. Biz transferi gizli ve sessiz yapmaya çalışacağız. Havalarda uçamayız. Ayaklarımız yere basmalı. Planlı ve programlı bir şekilde işimizi yapacağız.

Mevlüt Doğan'dan başarıda emeği geçenlere teşekkür

Bizim başarımızda birçok faktör var. Teknik heyete, futbolculara, yönetim kuruluna ve asıl teşekkürü de her şartta bize destek olan büyük taraftarlarımıza göndermek istiyorum. Takımımız onlarla var. Bir teşekkürü de Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Bey’e yapmak istiyorum. Allah ondan razı olsun. Bütün şehre de bize verdikleri destekten ötürü Radyospor aracılığıyla teşekkür ederim.