Eski Fenerbaçeliden Fatih Terim sözleri: "Çalışmak bir lütuftur"

Cem Ergün
11.06.2024 - 22:51 | Son Güncellenme: 11.06.2024 - 23:07

İngiltere Championship ekiplerinden Hull City'nin formasını giyen milli futbolcu Ozan Tufan, teknik direktör Fatih Terim hakkında övgü dolu açıklamalar yaptı.

Eski Fenerbaçeliden Fatih Terim sözleri: "Çalışmak bir lütuftur"

AJANSSPOR HABER

Hull City'nin başarılı ismi Ozan Tufan, Habertürk'e özel açıklamalarda bulundu. Mill futbolcu, Beşiktaş ile olan transfer görüşmesinde, teknik direktör Fatih Terim'e kadar birçok konuda çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ozan Tufan, eski kulübü Fenerbahçe için de gerçekleşmeyen bir hayalinden bahsetti. İşte detaylar...

"Beşiktaş ile transfer görüşmem vardı"

Fenerbahçe'ye transferinin perde arkasındaki Beşiktaş detayından bahseden Ozan Tufan, "Fenerbahçe'ye transfer olacağım. O dönemde Beşiktaş'la ilgili transfer görüşmem vardı. Şenol Hoca ile bir araya geldik. Fikret Orman başkandı o dönemde. Aramızda bir konuşma gerçekleşti. Şenol Hoca'nın ufak bir konuşması vardı. O konuşma gündemi değiştirdi. Bursaspor Başkanı transfere olumlu bakarken olumsuza döndü. Sonra sayın Aziz Yıldırım devreye girdi. 'Seni istiyoruz, kulüplerle anlaştık' dedi. Aziz Yıldırım, 'Yarın statta imzayı atmanı bekliyoruz' dedi. Ondan sonra Fenerbahçe serüveni başladı." dedi.

"Hayalim gerçekleşmedi"

Eski Fenerbahçe futbolcusu Ozan Tufan, Sarı-Lacivertlilerde taraftar dışında kimsenin yardımının dokunmadığını ifade etti. Milli yıldız, "Fenerbahçe'de ikinci yılımda belli bir kilo problemim vardı. Onun dışında kilo problemim olmadı. Kilo konusu algı şeklinde ilerledi. Kulübün problemi vardı bana karşı, benim de hatalı olduğum dönemler vardı. Hepsini kabul ediyorum. Bursa'ya gidip yemek yediğim geri döndüğüm haberleri doğru değildi. Her oyuncunun istediği gibi Fenerbahçe'de kupa kazanma hayalinde bulundum. Ama bu hayalim gerçekleşmedi. Bana Fenerbahçe'nin kattığı tek şey kulübü çok benimsedim, onlarda beni benimsedi. Çok iyi insanlar tanıdım. Onun dışında bana taraftarın dışında kimsenin yardımı dokunmadı." şeklinde konuştu.

"Benim için sayılı hocalardan biridir"

Fatih Terim hakkında da konuşan Ozan Tufan, Terim ile çalışmanın bir lütuf olduğunu dile getirdi. Ozan Tufan'ın, Fatih Terim hakkında ifadeleri şu şekilde: "Fatih Terim benim için Türkiye'nin ve Avrupa'nın sayılı hocalarından biridir. Çoğu kişi 'Gaz vererek oynatıyor. Hiçbir şey bilmiyor' diyor. Bu başarılar hiçbir şey bilmeden olmaz. İnsanlar tanımadan yorum yapıyor. Fatih Terim ile çalışmak bir lütuftur. Her oyuncunun onunla çalışıp ondan bir şeyler kapmasını isterim. Kendisine has bir stili var, onunla konuşmaya bile çekinirsin. İkili ilişkileri, taktiği ve teknik en iyi hocalardan biridir."

Sezonu 10 golle tamamladı

Geçtiğimiz sezonu Hull City formasıyla geçiren Ozan Tufan, 40 maçta İngiliz ekibinin formasını giydi ve 10 gol, 2 asistlik performans gösterdi.

Senin için hazırladığımız haberler