Eski FIFA Başkanı hastaneye kaldırıldı! Ailesinden ilk açıklama...

08.01.2021 - 09:45 | Son Güncellenme: 08.01.2021 - 09:49

FIFA'nın eski başkanlarından biri olan ve adı sıkça yolsuzluk ile anılan Sepp Blatter hastaneye kaldırıldı. Sağlık durumunun kötü olduğu iddiaları gündeme gelirken, ailesinden ilk açıklama geldi. 6 yıl futboldan men edilen ve halen bazı soruşturmalarda adı geçen Sepp Blatter'in sağlık durumu nasıl? İşte yanıtı...

Eski FIFA Başkanı hastaneye kaldırıldı! Ailesinden ilk açıklama...

DIŞ HABER-AJANSSPOR

İsviçre basını FIFA’nın eski başkanlarından biri olan Sepp Blatter’in sağlık durumunun kötüye gittiğini ve hastaneye kaldırıldığını yazdı. Peki, Blatter’in sağlık durumu nasıl? Detaylar haberimizde…

“Babamın sağlık durumu iyiye gidiyor”

Sepp Blatter’in sağlık durumuyla ilgili ilk açıklama kızı Corinne Blatter’den geldi. Blatter’in kızı, ”Babam hastanede. Her gün daha da iyiye gidiyor. Ama zamana ve dinlenmeye ihtiyacı var” ifadelerini kullandı. Ayrıca Blatter’in kızı, “Ailemiz adına mahremiyete saygı duyulmasını istiyorum” açıklamasını yaptı.

Sepp Blatter 6 yıl futboldan men edilmişti

Hatırlanacağı üzere 84 yaşındaki Blatter, 17 yıl futbolun patronluğunu yapmış ancak; 2015 yılında olaylı bir şekilde görevinden alınmıştı. 2011’de UEFA Başkanı Michel Platini’ye 2 milyon İsviçre frangı ödemesi ve yolsuzluk suçlamaları sebebiyle 6 yıl futboldan men edilmişti.

Platini ile birlikte soruşturuluyorlar

Suçlamaları reddeden Blatter ve Platini, şu anda İsviçre’de dolandırıcılık ve güven ihlali iddialarıyla soruşturuluyor. 1970'lerden kalma bir ofis binasına inşa edilen Dünya Futbol Müzesi'nin tadilatı için FIFA'nın kasasından 140 milyon dolar harcanmıştı. Müzeye atadığı yakın ekibi ile birlikte, Blatter'ın müzenin mali işlerine yolsuzluk karıştırdığı iddia ediliyor.

Dolarlı protestoya maruz kalmıştı

Hatırlanacağı üzere İsviçre'nin Zürih kentinde yeni başkanın seçileceği tarihi belirlemek için düzenlenen FIFA İcra Kurulu toplantısının ardından basının karşısına çıkan Blatter, kürsünün önüne elinde dolarlarla gelen İngiliz komedyen Simon Brodkin'in protestosuna maruz kalmıştı. Brodkin, dolarları Blatter'ın üzerine fırlattı.

Senin için hazırladığımız haberler