AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Eski güveni vermiyor! Fernando Muslera...

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 22 Tem 2021 - 12:01 / Son Güncelleme : 22 Tem 2021 - 12:19

PSV'den 5 gol yiyen Galatasaray'da özellikle Fernando Muslera'nın yediği hatalı goller düşündürttü. Tecrübeli kalecinin sakatlık sonrası performansında fark var.

Eski güveni vermiyor! Fernando Muslera...

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Fernando Muslera sakatlıktan çıkıp yüzde yüz hale gelmek için geçen sezon çok çalıştı ve çalışmanın karşılığını alarak kalesine geçti. Ama Muslera eski Muslera değil...

Galatasaray'da Fernando Muslera'nın PSV Eindhoven maçında bir ve beşinci golde yaptığı klasına hiç yakışmayan hataları sadece geçen seneki sakatlığına bağlamak doğru olmaz.

Takıma katılalı çok olmadı

Muslera, Copa America'dan sonra iznini yurt dışında yaptı ve İstanbul'a ancak 14 Temmuz'da geldi. Yani PSV Eindhoven maçından 1 hafta önce. Bu bir haftanın iki gün günü yol yorgunluğuyla geçse, maçta 24 saat önce de bir yol yorgunluğu sürecine daha girdi zaten tecrübeli kaleci. Bu süreçte Muslera, Galatasaray kaç tane yüzde yüz verilmli antrenman geçirmiş olabilir ki?

Geçen sezon eski güveni vermedi

Muslera'nın sakatlıktan kurtulup kaleyi devralması her şeyden öte böylesine kariyerli bir futbolcunun yeniden dönmesi insani olarak futbolseverleri sevindirdi. Galatasaraylılar da çok mutluydu ama gerçek şu ki Nando henüz eski günlerine dönemedi. Geçen sezonun ikinci yarısında oynanan Sivas maçındaki ikinci gol, Rize maçındaki 4'üncü gol, finaldeki Malatya maçında Adem'in attığı gol Muslera'nın engelleyemeyeceği goller değildi. Muslera Kasımpaşa ve Karagümrük maçında da ciddi hatalar yapmıştı. Faturayı bir Galatasaray efsanesine çıkarmak çok doğru olmasa da Muslera'nın eski günlerine dönmesi için daha çok çabalaması gerekiyor.

Muslera'nın performansı

35 yaşındaki tecrübeli kaleci, geçen sezon Galatasaray formasıyla çıktığı toplam 23 maçta 23 gol yedi. 9 maçta ise gole kalesini kapattı.