Eski hocasından Ozan Tufan yorumu: "EURO 2020'de ondan beklentim..."

26 Aralık 2019 11:44- Son Güncelleme - 26 Aralık 2019 11:48
Google news abonelik

Teknik direktör İrfan Buz, Fenerbahçe formasıyla son dönemlerde başarılı bir grafik ortaya koyan eski öğrencisi Ozan Tufan’ın performansını yorumladı. “Kendisini çok iyi tanıyan biri olarak bu performans sürpriz değil” diyen Buz, sarı-lacivertli oyuncunun üstüne koyarak gitmesi gerektiğinin altını çizdi. İrfan Buz, Sivasspor, derbi ve Abdullah Avcı ile ilgili de açıklamalar yaptı.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan İrfan Buz’un açıklamaları şu şekilde:

İrfan Buz: "Avrupa'da mücadele eden daha fazla takımımız olmalı, geriden geliyoruz"

Uluslararası platformda çok iyi değiliz. Daha önce gurur duyduğumuz Galatasaray başarılı olamadı. Beşiktaş’ın Trabzonspor’un elenişi var. Okan Buruk ve Başakşehir’i kutlamak gerek. Başakşehir’in Avrupa devam etmesi önemli. Daha fazla takımımız Avrupa’da olmalı. Avrupa ile Türk futbolunu kıyasladığımızda maalesef çok geriden geliyoruz. Bu kesin.

İrfan Buz: "Sivasspor'da doğru işler yapılıyor"

İrfan Buz: "Sivasspor'da doğru işler yapılıyor"

Her şeyden önce Sivasspor’u, Rıza Hoca’yı ve yönetimi tebrik etmek gerekiyor. 2.12 puan ortalaması yakalamışlar. Şampiyonluğa oynayan takımları geride bıraktılar. Büyük takımların puan ortalaması da Sivasspor’un başarısını gösteriyor. Diğer takımlar çok iyi değil ama 16 maçta yakalanan puan önemli. Ligin ikinci yarısına Sivasspor hazırlanmalı. Tabi ki anı da yaşamak gerekiyor. Sivasspor’da çok doğru işler yapılıyor. Kutlamak gerek.

İrfan Buz: "Çok zevksiz derbiler görmüştük, bence güzel bir derbi oldu"

İrfan Buz: "Çok zevksiz derbiler görmüştük, bence güzel bir derbi oldu"

Derbi maçta golsüz beraberlikler olabilir. Seyir zevki yüksek olmayan maçlar izledik daha önce. Fenerbahçe haklı bir şekilde kazandı. Birçok zevksiz derbi de gördük. Güzel bir derbi oldu. Fenerbahçe penaltıyı yakaladı ve daha sonra Ozan’ın golüyle 2-0’ı bulunca taraftarı arkasına aldı. Beşiktaş da Atiba ile gol buldu. Burak’ın pozisyonu bence kritikti. Fenerbahçe, ikinci yarıda 3-1 yakaladı ve bence haklı da bir galibiyet aldı.

İrfan Buz: "Ozan Tufan'dan EURO 2020'de çıtayı yükseltmesini bekliyorum"

Ozan Tufan oynamadığında da çok yetenekli olduğunu, bu futbolcuyu kazanmamız gerekiyor demiştim. Ozan’ın hocalığını yapmış biri olarak performansı sürpriz değil. Daha da üstüne koyması gerekiyor. EURO 2020’de özellikle çıtayı yükseltmesini bekliyorum.

İrfan Buz: "Abdullah Avcı sadece derbi maçla değerlendirilmemeli"

İrfan Buz: "Abdullah Avcı sadece derbi maçla değerlendirilmemeli"

Sonuçlar gelmediğinde Abdullah Avcı’nın eleştirilmesi doğaldır. Büyük camialarda çalışmak kolay değil. Şampiyonluğa oynadığınızda ne olursa olsun istikrarlı olmanız gerekiyor. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray için şampiyonluk önemliyse istikrar önemli. Abdullah Avcı, eleştirilere göğüs gerdi. Sezon başında daha büyük sıkıntılar vardı. Önemli bir teknik adam. Abdullah Avcı’yı sadece derbi sonucuyla değerlendirmek olmaz. Tüm periyotları düşünmek gerekiyor bence.