Eski TFF yöneticisi Selim Soydan'dan Stefan Kuntz ve Hamit Altıntop'a sert sözler

28.09.2022 - 11:23 | Son Güncellenme: 28.09.2022 - 13:34

Eski TFF yöneticisi Selim Soydan, Hamit Altıntop ve Türkiye A Milli Takım teknik direktörü Stefan Kuntz'la ilgili sert açıklamalarda bulundu. Detaylar...

AJANSSPOR HABER

TFF eski yöneticisi Selim Soydan,  millilerin Faroe Adaları mağlubiyeti sonrasında Sabah'a özel açıklamalarda bulundu. Soydan, Hamit Altıntop'a çarpıcı eleştiriler yaptı. Detaylar...

Derbi maç için yorumlarda bulunan Selim Soydan, kendisine gelen "Hafta sonu önemli bir derbi var. Beşiktaş, Fenerbahçe'yi konuk edecek. Sizce maçı kim kazanır? Niçin?" sorusuna şu şekilde cevap verdi.

İki takım da iç sahada agresif şekilde seyirci desteğini arkasına alınca bambaşka bir kimliğe bürünen ama kendine denk takımlara karşı gol geciktikçe oyun planı bozulan ekipler… Beşiktaş seyirci farkıyla daha avantajlı. Ancak Fenerbahçe erken bir golle Beşiktaş'ın ve tribünlerin gazını alırsa çok farklı bir maç izleyebiliriz.

''Şenol Güneş'le beraber...''

Faroe Adaları mağlubiyeti hakkında gelen "Milli Takım'ın Faroe Adaları'na yenilmesi olay oldu. Bu gerçekten çok tepki çekecek bir sonuç mu?" sorusuna Selim Soydan, ''Başımıza gelen; Guinness Rekorlar Kitabı'na geçecek bir felaket. Ama maalesef Türk futbolunu yönetenler bunun farkında değiller. Fransa'yı 2-0, Rusya'yı 3-2, Hollanda'yı 4-2, Norveç'i 3-0 yenmiş; Hırvatistan ve Almanya ile 3-3 berabere kalmış bir Milli Takım bıraktık biz Şenol Güneş'le beraber. Şimdi bu başarılar 2 sene önce kazanılmamış gibi davranıp, "Enkaz devraldık" edebiyatı yapıyorlar. Ama Türk futbol kamuoyu bunu yemez. Biz 2022 Dünya Kupası elemelerinde birkaç kötü sonucun ardından bedel ödemekten kaçmadık ve görevi bıraktık. Şimdi sorarım size; şu rezil tabloyu yaratanlar hiç bedel ödemeyecekler mi?'' cevabını verdi.

İlgini Çekebilir
Hamit Altıntop, Yunus Akgün'ü müthiş motive etti!
Habere Git

''Kazma kürek işleri...''

Hamit Altontop hakkında gelen ''TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop'un masaya vura vura yaptığı konuşma büyük tepki gördü. Siz de bu görevi yaptınız. Hamit Altıntop'u da çok yakından tanıyorsunuz. Bu konuşma için yorumunuz nedir?" soruya ise Selim Soydan, ''Hamit kardeşimi iyi tanırım, aynı yönetim kurulunda yer aldık. Biz 2020 Avrupa Şampiyonası'na giderken, o Şenol Güneş'in ve yönetimin arkasından kuyu kazmakla meşguldü. Gördüğüm kadarıyla kazma kürek işleri umduğu kadar iyi gitmemiş.'' dedi.

''Bula bula Kuntz'u buldular''

Teknik direktör Kuntz hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Selim Soydan, "Teknik direktör Stefan Kuntz'a da gelelim. Kovulmalı mı sizce gerçekten? Türkiye sürekli teknik adam mı değiştirmeli?" kendisine gelen soruya cevap verdi. Soydan, ''En çok neye yanarım biliyor musunuz? Şenol Güneş'in takımı toparlamasına, Milli Takım'ı play-off'a taşımasına 2 maç tahammül gösteremeyenler, sanki Jorge Jesus veya Guardiola'yı göreve getirecekmiş gibi bir edayla bula bula Kuntz'u buldular. Başımıza da en büyük çorabı ördüler. Kuntz için 'sistem mistem' diyenler, Şenol Güneş'e şunun 10'da 1'i kadar destek vermediler.'' ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Hamit Altıntop'tan TFF başkanına: Oturup konuşacağız
Habere Git

"Siz futbolcularla sürekli beraber oldunuz, kamplar geçirdiniz. Bir futbolcu, iddiası olmayan bir maça çıkarsa ligi düşünerek performans ortaya koymayabilir mi?"

Selim Soydan: ''Türk Milli Takım formasını giyen herhangi bir oyuncunun kazanmaktan başka düşüncesi asla olamaz. Bunun tersini düşünenler futbol topunu görse bomba sanıp karakola götürecek, futbol sahasının veya soyunma odalarının yanından geçmemiş insanlardır.''

Senin için hazırladığımız haberler