AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Albayrak seçime girerse hiç şansı yok"

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 13 Nis 2021 - 10:35 / Son Güncelleme : 13 Nis 2021 - 11:31

Galatasaray'ın eski ikinci başkanı Hamdi Yasaman, seçim gündemi ve şampiyonluk yarışını canlı yayında değerlendirdi. İşte detaylar...

"Albayrak seçime girerse hiç şansı yok"

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Hamdi Yasaman, sarı-kırmızılıların gündemine yönelik değerlendirmeler yaptı. Sarı-kırmızılıların şampiyonluk şansını yorumlayan Yasaman, Galatasaray'daki seçim gündemini de değerlendirdi. Kulübün eski 2 numarası, seçim gündemi için de konuştu. 

Radyospor'da Spor Kazanı programında Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Hamdi Yasaman'ın açıklamaları şu şekilde: 

Hamdi Yasaman: "Galatasaray'da birliktelik yok"

Süper Lig'de şampiyonluk yarışında Beşiktaş'ın 8 puan gerisinde olan Galatasaray'da birliktelik olmadığını anlatan Yasaman, "Hem yönetimsel hem de sportif açıdan bir dağınıklık var. İyi durumda değiliz. Yönetimdeki aksaklıklar futbola da yansıyor. Pandeminin de tabloda etkisi var. Bütün kulüpler zor şartlarda yarışıyor. Ama Galatasaray'da dağınıklık söz konusu" ifadelerini kullandı. 

"Fatih Terim artık bir sistem veremiyor"

Teknik direktör Fatih Terim'i eleştiren ve 3 büyük kulübün performansının kötü olduğunu ifade eden Yasaman, Galatasaray'ın şampiyonluk şansının olmadığını şu sözlerle savundu:

"Fatih Terim'in artık takıma bir sistem veremediği, iyi futbol oynatamadığını görüyoruz. Galatasaray 3. sırada. Beşiktaş şampiyonluğa havlu attı deniliyordu şu anda zirvede. Fenerbahçe başa geçti sonra geriye düştü. Galatasaray da öyle. Bu 3 büyük kulübün doğrudan doğruya başarılı olduğunu göremiyoruz. Birbirlerinin kötü oynamalarıyla da yarışıyor. Kim daha az hata yapıyorsa o önde. Beşiktaş yol aldı. Galatasaray'ın şampiyonluk ümidi yok. Tablo iç açıcı değil."

"Albayrak Galatasaray'a karşı doğduran doğruya davacı"

Hamdi Yasaman, Mustafa Cengiz yönetiminin camiayla iyi bir ilişki kuramadığını söyledi. Divan Kurulu'na saygısızlıklar yapıldığının altını çizen eski yönetici, başkanlık hayali kurduğu gündemde olan Abdurrahim Albayrak'ın şansının olmadığını söyledi. 

Yasaman, "Herkes aday olabilir. Bu yönetimin camiayla ilişkileri iyi olmadı. Mevcut yönetim, Divan Kurulu ile çatışmaya girdi. Divan Kurulu'nu boykota kadar gittiler. Bu bir saygısızlıktır. Çok yanlış bir tavır aldılar. Bu yönetim Galatasaray Spor Kulübü'nü mahkemeye verdi. Abdurrahim Albayrak da doğrudan doğruya davacı. Galatasaray'ı dava eden ilk ikinci başkan olabilir! Galatasaray kolay kolay dava edilmemeli. Böyle bir gelenek var. Başkan da müdahil oldu" dedi.

"Mustafa Cengiz, kınadığı şeyi kendi yaptı"

Başkan Mustafa Cengiz'in kendisiyle çelişen açıklamalar yaptığını söyleyen Hamdi Yasaman, "Kemerburgaz Tesisleri açılışında Mustafa Cengiz bir konuşma yaptı. Cengiz, madencinin değişik İdare Mahkemeleri'nden kararlar aldırdığını ifade etti ve bunu kınadı. Ama kendileri ya da kendilerine yakın kişiler tarafından 10 tane dava açtılar. Aynı şeyi kendileri yaptılar. Kabul edilebilir şeyler değil. Bu yönetimin ve Albayrak'ın bence seçime girmesi halinde hiç şansı yok. Albayrak iyi bir Galatasaraylı ama kulübü yönetebilecek bir görüntüsü var mı? Tartışılır" ifadelerini kullandı.

"Galatasaray Başkanı, Fatih Terim gibi bir profil olmamalı"

Yakın zamanda Fatih Terim'in başkanlığa aday olacağı gündeme gelmişti. Yasaman, bu soru üzerine ise "Fatih Terim, Galatasaray başkanlığı için rüya görüyor olabilir. Bazı hareketleriyle de bunu anlatıyor. Ama şansı olur mu? Sanmıyorum. Çünkü Galatasaray camiasının büyük bir kısmı Fatih Terim'i takdir etmez. Antrenörlüğü değil tavrı dolayısıyla böyle bir durum var. Galatasaray Başkanı, herkesle çatışan, sürekli ceza alan bir profil olmamalı fikrindeyim" yanıtını verdi.

"Terim ceza almalı adet haline getirdi"

Hamdi Yasaman, Fatih Terim'in ceza almayı adet haline getirdiği eleştirisinde bulundu. Eski yönetici, "Ceza hukukunda caydırıcılık diye bir şey vardır. Caydırıcılık bir olayın tekrarlanmaması içindir. Eğer buna rağmen aynı eylemi yaparsanız ceza katlanır. Bu bir kişiye 'takmak' değildir. Mahkemelerde de böyle. Fatih Terim bunu adet haline getirdi. Yenilgiyi kabul edemiyor. Hakeme çatıyor. Futbolculara kabahat buluyor. Kendisinin hiçbir kabahati yok" diyerek sözlerini tamamladı.