AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Eski yöneticiden sert tepki: "Galatasaray'a büyük kötülük yaptı"

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 22 Tem 2021 - 10:38 / Son Güncelleme : 22 Tem 2021 - 10:40

Galatasaray'ın eski yöneticisi Hamdi Yasaman, önceki yönetimi eleştirdi. Yasaman, Burak Elmas yönetimiyle ilgili de mesajlar verdi. İşte detaylar...

Eski yöneticiden sert tepki: "Galatasaray'a büyük kötülük yaptı"

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Hamdi Yasaman, sarı-kırmızılıların gündemine yönelik değerlendirmelerde bulundu. Yasaman, Galatasaray'ın PSV'yi elemesinin mucize olduğunu ve Burak Elmas yönetiminin seçim vaatlerini yerine getiremediğini ifade etti.

Radyospor'da Sporun Merkezi programında Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Yasaman'ın açıklamaları şu şekilde: 

"Galatasaray Falcao'ya kaldıysa vay halimize"

Yeni yönetiminin ilk ayının çok parlak geçmediğini ifade eden Yasaman, "Galatasaray'da Burak Elmas dönemi çok umutlu başlamadı. İyi transferler yapamadık. Elimizdeki oyuncuların durumu da belli. PSV maçına iyi hazırlanamadık. Seçimi erteleyerek Mustafa Cengiz yönetimi Galatasaray'a kötülük yaptı. Takımı bu noktada toparlamak da çok kolay değil. PSV'yi yenmemiz mucize olurdu. Mucizeler her zaman olmuyor. İyi hazırlanamadık. Takımın motivasyonu iyi değil. Galatasaray, Falcao'ya kaldıysa vay halimize" ifadelerini kullandı.

"Mali kongre yapmamak kabul edilemez"

Burak Elmas yönetiminin mali kongre yapmasının şart olduğunu ve bunun öncelik olması gerektiğini söyleyen Yasaman, "Remzi Sanver'in açıklamalarını beğeniyorum. Galatasaray değerlerini aşındıran davranışlar vardı. Sanver, Galatasaray değerlerini gayet güzel anlatıyor ve hitabet gücü de iyi. Daha önceki yönetim mali kongre yapmadı. Gelen yönetim mali durumu bile detaylı bilemiyor. Mali kongre yapmamak hukuken kabul edilemez. Burak Elmas yönetiminin ilk işi mali kongre yapmak olmalı. Şeffaf olmak gerekiyor. Galatasaray'ın temelinde şeffaflık var. Başkaları rakamları öğrense ne olacak? Herkesin borcu ve durumu belli. Ben futbolcu transferlerinin detaylarının açıklanmasının doğru olduğunu düşünüyorum" dedi. 

"Seçim vaatleri yerine gelmedi"

Galatasaraylı eski yönetici, Elmas yönetiminin seçim vaatlerini şu ana kadar yerine getiremediğini belirtti. Yasaman şu ifadeleri kullandı:

"Burak Elmas zor bir dönemde göreve geldi. Galatasaray'ın detaylı durumunu bilmeden göreve geldi. Seçim öncesi vaatler olabilir. Burak Elmas, "Para problemi yok. Biz bunu hallettik" demişlerdi. Burak Elmas yönetimi bir plan yapmışsa geldiğinde uygular. Seyirciyi heyecanlandıracak, motivasyon verecek bir oyuncu dahi alınamadı. Galatasaray'da motivasyon yok. Herkes karamsar. İşleri bu saatten sonra da kolay değil."