AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek: "Trabzonspor bizim kapanmamızı istiyor!"

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 25 Kas 2021 - 17:10 / Son Güncelleme : 25 Kas 2021 - 20:34

TFF 2. Lig takımlarından Eskişehirspor başkanı Mehmet Şimşek, gündeme dair açıklamalar yaptı. Şimşek,"Trabzonspor bizim kapanmamızı istiyor!" dedi. İşte detaylar.

TFF 2. Lig takımlarından Eskişehirspor başkanı Mehmet Şimşek, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Kırmızı-siyahlı ekip, Trabzonspor'a olan borcu kapatmak için de kampanya başlattı.


"Trabzonspor bizim kapanmamızı istiyor"

Halk TV'ye konuşan Şimşek, "Trabzonspor'a bundan önceki yönetimden dolayı 400 bin Euro borcumuz var. Kulübü mali sıkıntılar içerisinde aldık ve kimseden destek almıyoruz. Trabzonspor, kulübümüzün kapanmasını sağlamak için bizi zor durumda bırakıyor.

"Ağaoğlu istese bir yazıyla transfer yapmamızın önünü açabilir"

Trabzonspor başkanı Ahmet Ağaoğlu istese bir yazıyla transfer yapmamızın önünü açabilir. Bunu yaparken de borcumuzu silin demiyoruz. Borcumuzu ödeyeceğiz. Sadece transfer yapmamız için TFF'ye yazı gönderecekler. Eskiden yaşanan futbolcu takası nedeniyle işi kan davasına döndürdüler. Bizim için bu borç namus borcu oldu artık. Şehrimiz bu kampanyaya nasıl reaksiyon verir bilemeyiz ama bizim düzlüğe çıkmamız için bu borcu ocak ayına kadar ödememiz gerekiyor" dedi.

"Hiçbir yerden desteğimiz yok"

Trabzonspor'un iyi niyetli olmadığını söyleyen Mehmet Şimşek, "Altyapıda oyuncumuz kalmadı malesef. 17-18 yaşındaki oyuncularla maça çıkıyoruz. Ahmet Ağaoğlu bir kuruş indirime gitmiyor. Bu iş Trabzonspor-Eskişehirspor kavgasına dönüşmeden bu işi çözmeye niyetlendik. Biz Trabzonspor gibi devletten para desteği almıyoruz. Hiçbir yerden desteğimiz yokken takımı yeniden ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Trabzonsopor kesinlikle iyi niyetli değil. Geçtiğimiz yıl yaptıkları kongrede "Eskişehirspor'u kapattıracağız" vaadinde bulunduklarına şahit olduk" sözlerine yer verdi.

"Trabzonspor kapansın" hashtagine anlam yüklemesinler"

İnternet sitesinden başlatılan kampanyada tartışma yaratan "Trabzonspor kapansın" hashtaginin kullanılması hakkında konuşan Şimşek, "Trabzonspor'un borcu kapansın" hashtagi uzun olacağından biz de "Trabzonspor kapansın" hashtagi kullandık. Buradan farklı bir algı yaratılmasın" dedi.

"Kur farkı' bizi zor durumda bıraktı"

Son dönemde Euro ve doların hızlı artışının kulübü zor duruma düşürdüğüne vurgu yapan Mehmet Şimşek, "Eski yönetimin 4-5 dosyadan oluşan borçları vardı. Biz de hiç gelirimiz olmadan bunları ödemek için yoğun çaba sarfettik ve 30 milyon Euro borç ödedik. Ancak onca zorluklarla ödediğimiz bu borç kur artışından ve ödemelerimizi dolar ve Euro ile yaptığımızdan dolayı bir işe yaramadı. Ödedik ödedik en başa döndük. Bizim TFF'den 1 kuruş gelirimiz yok. Borç ödüyoruz, borcumuz artıyor. Trabzonspor'a borç yapıldığında dolar 3 TL civarındaydı. Şimdi borcumuz 4 katına çıktı" sözlerine yer verdi.

Ne olmuştu?

Trabzonspor, Erkan Zengin transferinden alacağı 400 bin Euro'luk ücreti Eskişehirspor'dan uzun süre tahsil edemedi ve yasal süreç başlattı. Eskişehirspor borcunu ödemeyince transfer yasağı cezası aldı. Cezayı kaldırmak için TFF'ye 'borçsuzluk belgesi' sunması gereken kulüp, Trabzonspor'dan istediği imzayı alamadı.

Öte yandan, Eskişehirspor taraftarları bordo-mavili kulübe olan borcu ödeyebilmek için sosyal medya Twitter'da #TrabzonsporKapansın tagını başlattı. Tag şu anda Trend Topic oldu ve ilk sıraya yükseldi.