• Diğerleri

Eskişehirspor'un yeni başkanı Mustafa Akgören oldu

24 Kasım 2019 18:14- Son Güncelleme - 24 Kasım 2019 18:14
Google news abonelik
Eskişehirspor'un yeni başkanı Mustafa Akgören oldu

TFF 1. Lig ekiplerinden Eskişehirspor'un yeni başkanı Mustafa Akgören oldu.

"Eskişehirspor'u yaşatabildiğimiz kadar yaşatacağız"

"Bu bölünmüşlük devam ederse bu sezon sonu bir alt lig ve böyle devam ederse amatöre kadar düşebiliriz. Amatör lige de düşsen borçlar devam ediyor. Bazı insanlar takımın ismini değiştirelim diyor. Şahsım olarak bunun dibine kadar karşıyım. Biz Eskişehirspor'u yaşatabildiğimiz kadar yaşatacağız. Bu dönemde bir başarısızlık olabilir. İlk yarının bitmesine 5 hafta kalmış. İyi bir kadromuz var. Bu kadroya ben net olarak kefilim. Bu kadro ligde kalır ve önümüzdeki sezon transferi açamazsak bile iyi bir takım çıkaracağımızı düşünüyorum." (AJANSSPOR)

Hasan Polatkan Kültür Merkezi'nde tek listeyle gidilen kongreye 998 delegeden 220'si katıldı.

Delegelerin tamamının oyunu alarak başkanlığa seçilen Akgören, burada yaptığı konuşmada, 49 yaşında olduğunu ve 5 yaşından bu yana Eskişehirspor'un maçlarına gittiğini söyledi.

Çocukluğundan bu yana kulüp başkanı olmayı hayal ettiğini ifade eden Akgören, şunları kaydetti:

"Çocukluğumdan beri kulübe başkan olmayı hayal ettim"

"Sabah saatlerinde arkadaşlarımızla toplantı yaptık, kent dışından gelen ve Eskişehirspor'la hiçbir ilgisinin bulunmadığı kişilerin aday olacağını söylediler. Birçok insanla görüştük, gerçekten de olacaklarmış. 49 yaşındayım 5 yaşından bu yana Eskişehirspor maçlarına gidiyorum. Eskişehirspor kültürümüz, sevdamız birçok olumsuzlukları gördük, hepimiz tribünlerden geliyoruz. Eskişehirspor'un hamuru ile yoğrulmuş yönetim kurulu üyelerine kefilim. Çocukluğumdan beri kulübe başkan olmayı hayal ettim. Eskişehirspor'un menfaati için her zaman takımın yanında olacağız."

Eskişehirspor'un, tarihinin en zor günlerini yaşadığını ancak bu durumdan kurtulmanın imkansız olmadığını vurgulayan Akgören, tutamayacakları hiçbir sözü vermeyeceklerini, tek amaçlarının ligde kalmak olduğunu sözlerine ekledi.

Tuncay Şanlı'nın Premier Lig'de attığı en güzel goller