EURO 2016 başlıyor!

15. Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2016) açılış maçı yarın ev sahibi Fransa ile Romanya arasında oynanacak.
9 Haziran 2016 12:51- Son Güncelleme - 9 Haziran 2016 12:51
Google news abonelik
EURO 2016 başlıyor!

Macar hakem Viktor Kassai'nin yöneteceği Fransa ile Romanya arasındaki A Grubu mücadelesi Saint-Denis şehrindeki Stade de France'ta TSİ 22.00'de başlayacak.

Türkiye Milli Takımı, D Grubu'nda İspanya, Hırvatistan ve Çek Cumhuriyeti ile ikinci tura çıkabilmek için mücadele edecek.

Gruptaki ilk maçını 12 Haziran Pazar günü Hırvatistan ile oynayacak Türkiye, ikinci karşılaşmada 17 Haziran Cuma günü İspanya ile gruptaki üçüncü ve son maçında da 21 Haziran Salı günü Çek Cumhuriyeti karşılaşacak.

Şampiyonada son 16 turu 25-26-27 Haziran'da, çeyrek finaller 30 Haziran, 1-2 ve 3 Temmuz'da, yarı finaller 6-7 Temmuz'da, final ise 10 Temmuz'da oynanacak.

EURO 2016'da 10 farklı şehirdeki 10 statta yapılacak grup karşılaşmalarının programı (TSİ) şöyle:

 

- A Grubu

 

10 Haziran (22.00) Fransa-Romanya (Stade de France - Saint Denis)

11 Haziran (16.00) Arnavutluk-İsviçre (Bollaert-Delelis Stadı - Lens)

15 Haziran (19.00) Romanya-İsviçre (Parc des Princes - Paris)

15 Haziran (22.00) Fransa-Arnavutluk (Velodrome Stadı - Marsilya)

19 Haziran (22.00) İsviçre-Fransa (Pierre Mauroy Stadı - Lille)

19 Haziran (22.00) Romanya-Arnavutluk (Lyon Stadı - Lyon)

 

- B Grubu

 

11 Haziran (19.00) Galler-Slovakya (Bordeaux Stadı - Bordeaux)

11 Haziran (22.00) İngiltere-Rusya (Velodrome Stadı - Marsilya)

15 Haziran (16.00) Rusya-Slovakya (Pierre Mauroy Stadı - Lille)

16 Haziran (16.00) İngiltere-Galler (Bollaert-Delelis Stadı - Lens)

20 Haziran (22.00) Slovakya-İngiltere (Geoffroy Guichard Stadı - Saint Etienne)

20 Haziran (22.00) Rusya-Galler (Toulouse Stadı - Toulouse)

 

- C Grubu

 

12 Haziran (19.00) Polonya-Kuzey İrlanda (Nice Stadı - Nice)

12 Haziran ( 22.00) Almanya - Ukrayna (Pierre Mauroy Stadı - Lille)

16 Haziran (19.00) Ukrayna-Kuzey İrlanda (Lyon Stadı - Lyon)

16 Haziran (22.00) Almanya-Polonya (Stade de France - Saint Denis)

21 Haziran (19.00) Kuzey İrlanda-Almanya (Parc des Princes - Paris)

21 Haziran (19.00) Ukrayna-Polonya (Velodrome Stadı - Marsilya)

 

D Grubu

 

12 Haziran (16.00) Türkiye-Hırvatistan (Parc des Princes - Paris)

13 Haziran (16.00) İspanya-Çek Cumhuriyeti (Toulouse Stadı - Toulouse)

17 Haziran (19.00) Çek Cumhuriyeti-Hırvatistan (Geoffroy Guichard Stadı - Saint Etienne)

17 Haziran (22.00) İspanya-Türkiye (Nice Stadı - Nice)

21 Haziran (22.00) Hırvatistan-İspanya (Bordeaux Stadı - Bordeaux)

21 Haziran (22.00) Çek Cumhuriyeti - Türkiye (Bollaert Delelis Stadı - Lens)

E Grubu

13 Haziran (19.00) İrlanda Cumhuriyeti-İsveç (Stade de France - Saint Denis)

13 Haziran (22.00) Belçika-İtalya (Lyon Stadı - Lyon)

17 Haziran (16.00) İtalya-İsveç (Toulouse Stadı - Toulouse)

18 Haziran (16.00) Belçika-İrlanda Cumhuriyeti - Bordeaux Stadı - Bordeaux)

22 Haziran (22.00) İsveç-Belçika (Nice Stadı - Nice)

22 Haziran (22.00) İtalya-İrlanda Cumhuriyeti (Pierre Mauroy Stadı - Lille)

F Grubu

14 Haziran (19.00) Avusturya-Macaristan (Bordeaux Stadı - Bordeaux)

14 Haziran (22.00) Portekiz-İzlanda (Geoffroy Guichard Stadı - Saint Etienne) 

18 Haziran (19.00) İzlanda-Macaristan (Velodrome Stadı - Marsilya)

18 Haziran (22.00) Portekiz-Avusturya (Parc des Princes - Paris)

22 Haziran (19.00) İzlanda-Avusturya (Stade de France - Saint Denis)

22 Haziran (19.00) Macaristan-Portekiz (Lyon Stadı - Lyon)