Everton'a yeni şok yolda mı? Yine puan silme ve ağır tazminat!

İsa Kethüda
19.11.2023 - 09:18 | Son Güncellenme: 19.11.2023 - 09:21

Everton, Premier Lig'in kâr ve sürdürülebilirlik kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle 10 puan silme cezası almıştı. İngiliz ekibine yeni ceza alması gündemde

Everton'a yeni şok yolda mı? Yine puan silme ve ağır tazminat!

AJANSSPOR DIŞ HABER

Daily Mail'de yer alan habere göre, Premier Lig yönetiminden 10 puan silme cezası alan Everton'a, yeni cezalar yolda. Haberde Everton'ın; Leicester City, Leeds United ve Burnley'ye toplamda 300 milyon Euro tazminat ödeyebileceği belirtildi.

Puan silme cezası gündemde

İngiliz ekibine ayrıca 9 puan silme cezası da verilmesi gündemde. 

Yeni ceza kararı 

Everton'ın, Premier Lig'in kâr ve sürdürülebilirlik kurallarını ihlal ettiği kararı verilmişti. Kurulan bağımsız komisyon, Everton'a ekstra puan silme ve tazminat cezası verilip verilmeyeceğinin de kararını verecek.

Küme düşme tehlikesi

Everton, eğer bir kez daha puan silme cezası alırsa Premier Lig'de küme düşme hattına demir atacak. Ligdeki 10 puanı silinerek 4 puanla 19. sıraya gerileyen İngiliz ekibi, 9 puan daha silme cezası ile karşı karşıya.

İflas ile karşı karşıya

Leicester City, Leeds United ve Burnley kulüpleri, harcama kurallarını ihlal eden Everton'ı dava etmeye hazırlanıyor. Üç kulüp de küme düşmelerinin sebebi olarak halihazırda kural ihlali cezası alan Everton'ı sorumlu tutuyor ve maddi kayıplarının telafi edilmesini istiyor.

İtiraz edilecek

300 milyon Euro'luk tazminat davası ve 9 puan silme cezasıyla karşı karşıya olan Everton, daha önce aldığı 10 puan silme cezası için hafta içinde itiraz etmeyi planlıyor.

Kulüp satışı zora girdi

Bir süredir Everton'ın Amerikalı şirket olan 777 Partners tarafından satın alınacağı konuşuluyordu. İngiliz ekibinin küme düşme tehlikesi ve ağır tazminat cezalarıyla karşı karşıya kalması bu satışı da zora soktu. 

10 puanı silinen Everton 4 puanla 19. sırada yer alıyor.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler