Everton'dan Cenk Tosun açıklaması

5 Mart 2020 22:06- Son Güncelleme - 5 Mart 2020 22:06
Google news abonelik
Everton'dan Cenk Tosun açıklaması

Everton Kulübü, milli golcü Cenk Tosun'un sakatlık durumuyla ilgili açıklama yaptı. Merseyside ekibi, ön çapraz bağlarından sakatlanan Cenk'in ameliyat olacağını duyurdu.

Everton Kulübü, Crystal Palace'ın yaptığı idmanda sakatlanan Cenk Tosun'un geri döndüğünü açıklarken, milli golcünün ön çarpaz bağ sakatlığı nedeniyle önümüzdeki hafta ameliyat olacağını duyurdu.

28 yaşındaki oyuncunun ameliyat olduktan sonra Everton sağlık ekibi gözetiminde rehabilitasyon sürecine gireceği belirtildi.

Sezon sonuna kadar kiralandığı Palace'ta 5 maça çıkan Cenk Tosun, 1 gol atmıştı.

Crystal Palace'tan açıklama

Londra ekibi, Cenk'in sözleşmesinin feshedildiğini ve Everton'a döndüğünü duyururken, milli oyuncumuz için iyi dileklerini gönderdi.

Cenk Tosun ne zaman dönecek?

EURO 2020'ye kaçıracak olan milli golcü Cenk Tosun, yaklaşık 6 ay sonra sahalara geri dönebilecek.

Ön çapraz bağ ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıl?

4-6 haftalardan sonra koltuk değneği kullanmadan yürümeye başlanılır. Günlük yaşam aktiviteleri, bisiklet kullanımı ve yüzmeye izin verilir. Güvenli olarak araba kullanılması 4-6 haftadan önce değildir. Koşma için 3. ayın sonu, spora dönüş için 5.ay sonu beklenmelidir. Spora dönüşte unutulmaması gereken ön çapraz bağ onarımında kullanılan dokuların olgunlaşmasının yaklaşık 1 yıl aldığıdır.

"En güçlü şekilde döneceğim"

Cenk Tosun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Bazen hayatta her şey istediğiniz gibi gitmiyor. Ancak; önemli olan yere düşmek değil, yere düştükten sonra tekrar ayağa kalkabilmek. Bu sakatlıktan olabilecek en güçlü şekilde döneceğime kimsenin şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Hoffenheim - Hertha Berlin (0-3) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20