F1 pilotlarından koronavirüs fedakarlığı

Koronavirüs sebebiyle Formula 1 takımları da ekonomik tedbirler alıyor. Onlardan biri de McLaren oldu. McLaren, çalışanlarından ve pilotlardan kesinti yapacak.
2 Nisan 2020 11:03- Son Güncelleme - 2 Nisan 2020 11:03
Google news abonelik

Koronavirüs salgını sebebiyle spor organizasyonlarına ara verildi. Bu sebeple, kulüpler ve takımlarda birçok ekonomik tedbir alındı. Formula 1’de de benzer bir durum söz konusu. F1 takımlarından McLaren, COVID-19 salgını sebebiyle pilotları Norris ve Sainz'ın maaşlarının düşürüldüğünü açıkladı.

McLaren’de ekonomik tedbirler alındı

Ayrıca bazı çalışanlara ücretsiz izin verildi. İşlerine devam eden çalışanların da ücretlerinde kesintiye gidildiği ifade edildi. Açıklamada, bu kararın çalışanları kısa vadede koruma amacıyla alındığı belirtilirken ücretsiz izin verilenlerin sayısı ve maaş kesintilerinin oranı hakkında bilgi verilmedi.

Formula 1’de hangi yarışlar iptal edildi?

Salgın nedeniyle Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda Avustralya, Bahreyn, Vietnam, Çin, İspanya, Hollanda ve Azerbaycan'daki etaplar ertelenmiş, Monaco'daki yarış ise iptal edilmişti.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!