AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Facebook çöktü mü, ne zaman düzelir?

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 08 Eki 2021 - 22:43 / Son Güncelleme : 08 Eki 2021 - 22:57

8 Ekim Cuma 2021 Facebook giriş yapılmıyor. Facebook ve Mesenger hata vermeye başladı. Facebook çöktü mü, Mesenger çöktü mü ve nasıl düzelir? İşte detaylar...

Facebook çöktü mü, ne zaman düzelir?

8 Ekim Cuma günü önce instagram daha sonra ise Facebook çöktü. Bununla birlikte kullanıcılar facebook çöktü mü, mesenger çöktü mü ve mesajlar neden gitmiyor gibi aramalar yapıyorlar. İşte Facebook ve instagram hakkında tüm detaylar...

Facebook ve Mesenger çöktü mü?

8 Ekim Cuma günü saat 21.45 itibariyle facebook ve mesengere iletişim yoktur. Önce instagram daha sonra ise Facebook ile Mesenger'da çöktü.

Söz konusu soruna ilişkin her üç sosyal medya platformunu da çatısında barındıran Facebook'un İletişim Direktörü Andy Stone, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Uygulamalarımız ve ürünlerimize erişimde bir sorun olduğunun farkındayız. Mümkün olan en kısa sürede her şeyin normale dönmesi için çalışıyoruz, verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz" ifadesini kullandı.

İnternet sitelerindeki çökme sorununu bildiren "Down Detector" isimli internet sitesine göre EBL 18.40'tan bu yana Facebook, Whatsapp ve Instagram'a dünya genelinde erişim sorunları yaşanıyor.

FACEBOOK'TAN AÇIKLAMA GELDİ!

 

Facebook açıklama yaptı. Facebook, kesintinin farkında olduklarını, bir an önce işleri normale döndürmek için çalıştıklarını bildirdi:

"Bazı kişilerin uygulamalarımıza ve ürünlerimize erişmekte sorun yaşadığının farkındayız. İşleri olabildiğince çabuk normale döndürmek için çalışıyoruz ve verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz."