Falette, Comolli’yi nasıl bitirdi?

28 Şubat 2020 20:26- Son Güncelleme - 28 Şubat 2020 20:26
Google news abonelik
Falette, Comolli’yi nasıl bitirdi?

Comolli'nin görevden alınmasının en önemli nedeni olan Simon Falette, ne zaman forma giyecek?

BARIŞ ŞEHİRLİOĞLU-ANALİZ

Fenerbahçe, ara transferde sadece Simon Falatte'yi renklerine bağladı. Ama bu transfer aynı zamanda sportif direktör Damien Comolli'nin de sonunu getirdi. Sivasspor ile sözleşme imzalamak üzere olan Simon Falette için Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, bizzat devreye girdi. Comolli’nin karşı çıkmasına ve teknik direktör Ersun Yanal’ın da soğuk bakmasına rağmen Koç, Falette transferini gerçekleştirdi. Hatta Koç, oyuncuyu Antalya kampına da kendisi götürüp bıraktı.

Comolli-Baki çatışması

Falette transferi, Comolli ile yönetim kurulu üyesi Selahattin Baki, arasındaki soğuk savaşı da su yüzüne çıkardı. Baki'nin, tüm yetkilere sahip olduğu halde, Samandıra'da başarı ortamını oluşturamayan Comolii’ye karşı hareket alanı kısıtlıydı. Oysa Baki, Samandıra'da destek vermek istiyordu.

Comolii’nin Twitter hesabı açıp Falette transferiyle ilgisi olmadığını açıklaması bardağı taşırdı. Bu açıklamalara kızan Koç, Comolli ile bir kaç gün görüşmedi. Fransız spor adamı randevu istese de alamadı. Ve nihayet Comolli ile yollar ayrıldı. Comolli'nin gitmesinden sonra Baki, Samandıra'da daha faal rol üstlendi.

Falette’yi istemediği için mi oynatmıyor

Comolli'nin görevden ayrılmasında en önemli etkenlerden olan Falette, buna karşın geldiği günden bu yana ligde forma giyebilmiş değil. Teknik direktör Ersun Yanal, Falette gelse de ve hatalar da yapsa yine de stoperde Jailson’u oynatmaya devam etti. Yanal’ın bu tercihi, "Transferine gönülsüz olduğu Falette’yi oynatmayarak tavrını mı gösteriyor" yorumlarına neden oldu.

Antalya maçında forma giyecek

Fakat, Jailson'un Galatasaray derbisinde iki golde de hatalar yapması Falette seçeneğini kaçınılmaz hale getirdi. Kupadaki Kırklarelispor maçında ilk 11’de sahaya çıkan Falette, müdahaleleri ve geriden oyun kurmasıyla olumlu sinyaller vermişti. Yanal, daha önce fiziken yeterli olmadığı için şans vermediğini söylediği Falette’i Antalyaspor deplasmanında oynatmayı planlıyor.

Sol ayaklı stoper Falette

Eintracht Frankfurt’ta 3.5 sezonda 51 maçta 1 gol attı. Alman Bundesliga ekibinden sezon sonuna kadar kiralanan Falette kendi takımında son dönemde forma şansı bulamıyordu. 1,85 boyundaki Falette Sol Stoper mevkinde forma giyiyor.