Faruk Ayral Koşusu'nu Kurşunili Kazandı

İsa Kethüda
08.10.2022 - 14:01 | Son Güncellenme: 08.10.2022 - 14:03

2022 yılı Faruk Ayral Koşusu'nu, Deniz Kurtel'in sahibi olduğu, antrenörlüğünü ise Hakan Yüzbaşı'nın üstlendiğ iKurşunili jokeyi Vedat Abiş ile kazandı.

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Jokey Kulübü (TJK), 2022 yılı Faruk Ayral Koşusu'nu, Deniz Kurtel'in sahibi olduğu, Mozaik Org. San. Tic. Aş. tarafından yetiştirilen, antrenörlüğünü ise Hakan Yüzbaşı'nın üstlendiği kır dişi tay Kurşunili (Silah – Moğolgülü / Sülo)  jokeyi Vedat Abiş ile kazandığını açıkladı.

TFK'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Merhum Asli Üyemizi andığımız bu mücadelede ikinciliği, Kim Tutar Kızı (Efem – Dilancanbolat / Sancakbeyi) elde ederken, Selcan Hatun (Turbo – Ahsen Hanım / Özgünhan) üçüncü, Aydost (Toşur – Aydoğan / Bilgin) dördüncü ve Sabır Çiçeği (Özgünhan – Aycanım / Volga 2) de beşinci olarak Faruk Ayral Koşusu'nu tamamladı.

Koşunun galibi Kurşunili için bitiriş derecesi 1.25.20 olurken, farklar Boyun - 5 Boy - 2,5 Boy - 3 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Mehmet Demir'e kupasını, Kulübümüz Denetim Kurulu Başkanı Armağan Turhan verdi.

Törene, Yönetim Kurulu Üyemiz Gülnur Gülerce ile Asli Üyemiz Sadrettin R. Güney Atığ da katıldı.

Senin için hazırladığımız haberler