Fatih Aksoy: "8 hafta kalmıştı..."

Demir Grup Sivasspor forması giyen Fatih Aksoy, koronavirüsle ilgili aldığı tedbirleri açıkladı. Yaşanılan sürecin kendileri adına zor geçtiğine dikkati çeken futbolcu, "8 hafta kalmıştı ve tempo yakalamıştık" dedi. Tüm detaylar...
22 Mart 2020 23:41- Son Güncelleme - 22 Mart 2020 23:46
Google news abonelik

Süper Lig ekiplerinden Demir Grup Sivasspor'da forma giyen Fatih Aksoy, koronavirüs sebebiyle evde kaldığı dönemde yaşadıklarını anlattı. Aksoy, ligin ne zaman başlayacağının netleşmediğini ve hazırlıklara devam ettiğini söyledi. COVID-19 sebebiyle Türkiye'ye de mesaj gönderdi.

Fatih Aksoy'den koronavirüs mesajı

Haber Global'e konuşan Fatih Aksoy'un açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Ülkemiz ve dünyada çok zor geçirdiğimiz şu durumda, yetkililerimizi dikkate alıp dışarı çıkmayalım. Ben de ailemle birlikte evde kalıyorum. Mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmıyorum. Market ve eczane gibi durumlarda yani; zorunlu hallerde dışarı çıktığım zaman insanlarla sosyal mesafemi koruyorum. Geri döndüğümde ise kıyafetlerimi çıkarıp ellerimi sabunla yıkıyorum."

Fatih Aksoy: "8 hafta kalmıştı ve tempo yakalamıştık"

"Bu dönem bizim gibi sporcular için çok zor dönem. Ligin bitmesine 8 hafta kalmıştı. Tempo yakalamıştık. Ligin ne zaman başlayacağı belli olmadığı için antrenmanlara devam ediyoruz. Bize gönderilen tavsiyelerle evimizde devam ediyoruz."

Fatih Aksoy: "Tatil değil, mecburiyet"

"Bu günlerin tatil olmadığını ve mecburiyetten olduğunu kulübümüz bize iletiyor. Bize verdikleri programlar doğrultusunda çalışıyoruz. Bizler de herkes gibi yetkililerin ve kulübümüzün bize söylediklerini uyguluyoruz. (AJANSSPOR)