AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fatih Akyel, Galatasaray - Fenerbahçe derbisindeki favorisini açıkladı!

İlk Yayınlanma : 31 Eki 2018 - 19:02 / Son Güncelleme : 31 Eki 2018 - 16:05

Fatih Akyel, Galatasaray - Fenerbahçe derbisindeki favorisini açıkladı!

Futbolculuk döneminde hem Fenerbahçe hem de Galatasaray forması giyen, günümüzde ise İnegölspor’un teknik direktörlüğünü yapan Fatih Akyel, 2 Kasım Cuma günkü derbi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Fatih Akyel’in açıklamalarından Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

"Galatasaray'ın bu sezon güçlü iç saha oyununu göremiyoruz"

İki takım da kötü. Derbinin favorisi yok. Kötü olan takım o gün gelip rakibini yenebiliyor. Klişe ama derbilerin atmosferi her zaman başkadır. Galatasaray’ın geçen seneki güçlü iç sahasını göremiyoruz. Galatasaray evinde oynuyor ve kazanır dediğimiz bir sezon değil. Taraftar desteğini arkasına alınca elbette farklı oynayacaklardır. İç sahada çok büyük baskı kurduğunu görmüyorum.

"Fenerbahçe psikolojik anlamda daha geride"

Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe için sıkıntılı bir durum var. Fenerbahçe’nin durumu daha kötü. Psikolojik anlamda gerideler. Fenerbahçe bence biraz daha stresli olacaktır. Deplasman takımı gibi oynayacaktır diye düşünüyorum. Cocu gitti. Fenerbahçe’nin neler yapacağını derbide göreceğiz. Şu anda kapalı kutu.

"Derbinin hakemi Fırat Aydınus olur"

Derbinin hakeminin Fırat Aydınus olacağını düşünüyorum. Bu tip atmosferleri bilen bir hakem. VAR sistemi de uygulanacak. Bu sistemden sonra oyuncular biraz daha dikkatli oluyorlar. Pozisyonlarda, mücadelelerde öyle davranıyorlar. Her ne kadar oyun soğusa da, eski heyecanlar olmasa da pozisyonlar analiz ediliyor. VAR, hakemlerin işini kolaylaştırıyor. Bu sistem bence iyi bir sistem. Keşke hakemlerimiz çok daha iyi olsalar. Pozisyonlara net yaklaşabilseler. Anadolu takımlarının da VAR sisteminde sıkıntı yaşadığını düşünmüyorum. Bence büyük-küçük takım ayrımı yapmıyor.

Eğer Fenerbahçe derbiyi kaybederse neler olur?

Fenerbahçe eğer kaybederse ne olur? Hiçbir şey olmaz. Zaten olan oldu. Kötü gidişat var. Hocasını da gönderdi. Galatasaray’a kaybedince oyuncuları kovma durumları yok. Bir toparlanma evresi arıyorlar. Bu da Galatasaray maçı olabilir. Kendisini affettirmek için uğraş verecekler. Yeni gelecek teknik adam da derbi sonrası göreve başlayacaktır.

"Bizim oynadığımız derbiler daha heyecanlı geçiyordu"

Bir sürü derbi oynadık. Her derbi unutulmazdı. Bütün derbilerde güzel atmosferler yaşadık. Seyirciler daha coşkulu ve heyecanlıydı. Bizim oynadığımız derbiler biraz daha heyecanlı geçiyordu. Umarım güzel ve keyifli bir derbi olur.