Fatih Akyel: "Terim fark yaratır, çifte kupa Galatasaray'ın olur"

17 Mayıs 2019 15:55- Son Güncelleme - 17 Mayıs 2019 18:55
Google news abonelik

Futbolculuk döneminde Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor formaları giyen, günümüzde ise teknik direktör olarak futbola hizmet eden Fatih Akyel, Galatasaray ile Başakşehir arasında oynanacak mücadeleyi değerlendirdi.  Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Fatih Akyel’in açıklamaları şu şekilde:

Fatih Akyel'den UEFA Kupası sözleri

UEFA Kupası, Türk futbol tarihinde başarı anlamında gelmiş geçmiş en büyük kupa. Biz de o kadroda yer aldık ve mücadele ettik. Güzel bir ekipti. Hocasından futbolcusuna çok güzel bir ortam vardı. Böyle bir kupa aldığımız için çok mutluyuz. İnşallah sadece Galatasaray değil, diğer takımlar da UEFA’da başarılı olur.

"Fatih Terim, Abdullah Avcı'dan bir adım önde"

"Fatih Terim, Abdullah Avcı'dan bir adım önde"

Fatih Terim, tecrübe açısından fark yaratıyor. Abdullah Avcı’dan bir adım önde görüyorum. Fatih Terim’in bu tarz maçları daha çok kaldırabilecek bir yapısı var. Abdullah Avcı da ligin iyi hocalarından. Ancak; teknik adamlar açısından Terim’i bir adım önde görüyorum.

"Abdullah Avcı sisteminden ödün vermez"

"Abdullah Avcı sisteminden ödün vermez"

Bence Abdullah Avcı kendi sisteminden kolay kolay vazgeçmez. Büyük maçlarda kendi futbolunun dışında çıkmıyor. Oynattığında da hatalar yapıyor ve puan kaybediyor. Kazarak şampiyon olayım diye düşünecektir. Bence Avcı sisteminden ödün vermez. Ama kolay maç değil.

"Galatasaray şampiyonluğu vermez"

Galatasaray’ın takım halinde kendi performansının üstüne çıkacağını düşünüyorum. Kendi saha ve seyirci avantajını iyi kullanacaklarını düşünüyorum. Açık konuşayım; Galatasaray’ın şampiyonluğu vereceğini düşünmüyorum. Havaya girmiş bir Galatasaray var.

"Çifte kupa Galatasaray'ın olur"

"Çifte kupa Galatasaray'ın olur"

Galatasaray, Türkiye Kupası’nı kazandı. Bunun da morali var. İç sahada oynadığı için de avantajlı. Galatasaray ligi çifte kupayla kapatır diye düşünüyorum.