Fatih Altaylı: Galatasaray'dan beni atabilirsiniz ama...

13 Aralık 2017 15:08- Son Güncelleme - 13 Aralık 2017 15:08
Google news abonelik

Galatasaray Kulübü Eski İkinci Başkanı Fatih Altaylı, Divan Kurulu Toplantısı’nda bir konuşma yaptı. Altaylı, Başkan Dursun Özbek’in video şeklinde gösterdiği açıklamalar üzerine özür diledi. Altaylı, “Beni Galatasaray’dan atabilirsiniz. Ama içimden Galatasaray’ı atamazsınız” şeklinde konuştu.

Video - Fatih Altaylı'dan açıklamalar

Haddimi aştıysam bütün Galatasaray camiasından çok özür dilerim. Galatasaray denildiği zaman benim şafak atıyor. Galatasaraylı olan yoğun duygularıma kapılarak, söylememem gereken şeyleri söylediysem de Galatasaray başkanlık makamından da özür dilerim. Galatasaray hiç layık olmadığı şekilde FETÖ ile suçlandırıldığı günlerde, başkanı aradım ve “Ne yapabilirsiniz” diye soran bendim.

Galatasaray kötü yönetiliyor. Başkanın bir konuşması üzerine ben söz aldım ve konuştum. Mecidiyeköy’deki oteli anlatıyordu. Turizmin aşağıya gittiğini ve orada otel yapmanın doğru olup olmadığını tartışalım dedim. Bir profesyonel kadroya soralım ve burada otel olur mu diye soralım, profesyonelce karar verelim dedim ben…

Otelci olduğunu söyleyen başkanımız bu benim işim, orada en iyi otel olur dedi. Sonrasında ne oldu? Bunu takip eden 3.Divan Toplantısı’nda ne oldu? Başkan, “Turizm kötü gidiyor. Biz şu an için oteli tamamlamıyoruz” dedi. Bu bir yönetim hatasıdır, herkes hata yapar. Sayın Başkan, burayı otel olarak kiraya çıkaracağız, kimse kiralamazsa ben kiralayacağım dedi. Neden kiralamıyor? O zaman bitirsin kendi kiralasın. Galatasaray’a söz verdi. Benim bildiğim Galatasaray başkanı ya söz verir sözünü tutar, ya da söz vermez.

Küme düşme maçında bile biz Adana’daydık. Sportif sonuçlar bizim umurumuzda değil. Önemli olan Galatasaray’ın duruşu, ilkeleri. Camianın tavrında bir yanlışlık yok. Çok büyük hatalar yapıyor muyuz? Diğer taraftarlarda olanlar var. Tribünlerde olanlar, kavgalar, Galatasaray Başkanına fiili saldırıya varmış durum kabul edilemez. Alper kardeşimin Ultraslan denen grupla nasıl işin içine girdiğini merak ediyorum. Diyelim ki benim sözlerim Galatasaray’a yakışmıyor? Pekiyi Alper’in sözleri yakışıyor mu? Ne işimiz var? Galatasaraylının böyle bir yaklaşımı olabilir mi? Yönetimi bu işin içine çekip götürme. Öyle olursa başkana para atarlar, saldırırlar. Bana küfredenler, bundan memnun musunuz?

Galatasaray’ın Florya ve Riva satış olayına gelelim. Başkan satmayacağız dedi. Ben o zaman da doğru değil. Biz orayı satıyoruz dedim. Geldiğimiz nokta ortada. En azından bize en başından doğrular söylenmeliydi. Buradaki Divan’a en azından doğrular söylenmeliydi. O satış günlerinde yanıma 2-3 tane Galatasaraylı büyüğümle başkandan randevu talep ettik. Emlak Konut’a satılmadan önce arazi konusunu görüştük. Biz sadece kendimize ait 20 dönümün rantını alabiliyoruz. Geri kalan rant Galatasaray’ın elinden gitti. Yazık oldu.

Sayın Başkan Dursun Özbek iktidara geldiğinde mali işlerden sorumlu başkandı. 2014 tarihinden bahsediyorum. Kulübün o zamanki borcu 478 milyon liraydı. Sonra, 31 Mayıs 2015’te Özbek başkanlığı devraldı. 550 milyon liraydı borç. Sonra bir genel kurul yapıldı. Galatasaray’da daha önce hiçbir başkana verilmeyen yetkiler Dursun Özbek’e verildi. Özbek’in gelmesinden sonra 84 milyon lira arttı. Ardından durum vahamet teşkil etmeye başladı. Şu andaki borcumuz yüzde 61 oranında arttı. 939 milyon liraya çıktı. Yani arttı. Yönetim, bu borcun karşılığında Riva ve Florya’yı verdik ondan borcumuz attı diyor. Peki, o zaman hani biz bu parayla kulübü kurtaracaktık? Demek ki bu borç, sadece kendi dönemini finanse etmek için Riva ve Florya’nın satılması anlamına gelmiyor mu? Bana göre öyle geliyor.

İnsanlar yanlış olan şeye de doğru diyebilirler. Borcumuz aynı kalır, bu yönetim çok iyi yönetti dersiniz. Florya ve Riva’dan para geldi. Borcumuz azalmıyor? Biz, Florya ve Riva’yı satarak Galatasaray’ı bütün mali külfetlerden kurtarırız diyoruz ama dönüp dolaşıp 2015’e geliyoruz. Galatasaray boşa bir taş attı. Kulüpten beni atsanız da yine doğruları söylerim. Beni atsanız da atmasanız da Galatasaray’ın hakları için bas bas bağıracağım. Beni hedef gösteren videolar gösterildiği için net bir cevap vermek istedim. Ben Galatasaray’ın kurullarının adil kararlar vereceğini düşünüyorum. Benden nasıl birisi kızımı alıp kaçırmaya kalksa, onun için savaşırsam Galatasaray için de aynen savaşırım. Başkanlık makamını küçük düşürücü bir şeyler söylediysem Allah beni kahretsin. Beni Galatasaray’dan atabilirsiniz ama içimden Galatasaray’ı atamazsınız.

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!