Fatih Altaylı'dan Mustafa Cengiz'e sert eleştiri: "Burası Malatyaspor değil!"

8 Mayıs 2019 18:50- Son Güncelleme - 8 Mayıs 2019 18:50
Google news abonelik

Gazeteci ve spor yorumcusu Fatih Altaylı, Galatasaray Divan Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

Altaylı'nın açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"Burası Malatyaspor değil"

Beni rahatsız eden durum yönetimin ibra edilmeme kararını yok sayması. Az önce Faruk Süren durumla ilgili hissiyatını aktardı. Faruk Süren'i uzun yıllardır tanırım. Faruk Süren'in kardeşiyimdir. Mustafa Cengiz'e bir tavsiyem var. Son yıllardaki başkanlarımız eski başkanları örnek almak yerine yeni bir tavır sergiliyorlar. Çok konuşursanız boş konuşursanız. Galatasaray başkanı kolay ulaşılır olmamalı. Mustafa Cengiz konuşmayı seviyorsa ders almalı. Burası Malatyaspor değil, burası Galatasaray. Malatyaspor'a da saygım var.

"Kimseye küfür edemezsiniz"

Galatasaray Başkanı, "Küfür edecektim ama kendimi zor tuttum" diyemez. Hakkınız yok. Karşımda 4 tane baldırı çıplak gördüm diye bu şekilde konuşmazdım. Terbiye dışı bir harekettir bu. Çok ayıp! Kimseye küfür edemezsiniz.  Terbiyeli bir başkan bunu yapmaz. Bunu tekrarlamaz. Çok haklısınız. Aslında böyle yapmak lazım. Kimse bir tepki ortaya koymadı. Galatasaray olarak bazı şeyleri kabullendik. Türkiye gibi her şeyi kabullendik. Seçim iptallerini kabullendiğimiz gibi... Galatasaray'ın seçime gidip gitmeyeceğine Florya karar veremez. Seçim kararını sadece genel kurul alır. Galatasaray, Florya'dan yönetilmez.

"ultrAslan'a stadyumda ofis verilmiş"

Geçenlerde rakip takım başkanımız açıklama yaptı. Çok hoşuma gitti. 'Atatürk'ün hangi takımı tuttuğu önemli değil, hangi takımın Atatürk'ün izinden gittiği önemli' diye... Bizde durum böyle değil. Başkanımız geçenlerde otobüs uğurluyordu. Bizim maçlarımız cephe değildir. Askere çocuğunu uğurluyor sandım fakat başkan deplasmana taraftar uğurluyordu. ultrAslan'a stadyumda ofis verilmiş. Kimin verdiğini de bilmiyorum. Bu Ultraslan dediğiniz adamlar, geçenlerde bir tarikat liderinin elini öpüyorlardı. Bu mudur?

Premier Lig, La Liga, Bundesliga, NBA, F1, Portekiz Ligi, UFC S Sport Plus'ta! Taahhüt yok, kurulum yok, tıkla hemen izle!