Fatih Çintimar'dan erteleme açıklaması!

25.03.2020 - 12:55 | Son Güncellenme: 25.03.2020 - 12:55

Koronavirüs tehdidi sebebiyle birçok spor organizasyonu olduğu gibi 2020 Olimpiyat Oyunları da ertelenmişti. Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, IOC'nin açıkladığı bu kararı yorumladı. Doğru bir karar verildi mi?

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, olimpiyat oyunlarının koronavirüs tehdidi sebebiyle ertelenmesi kararını değerlendirdi. IOC doğru bir karar verdi mi? Türkiye Atletizm Federasyonu ve sporcular hazır mı? Hedeflerde bir sapma oldu mu? Çintımar görüşlerini paylaştı...

Fatih Çintımar: "Gelecek yıl hak ettiğimiz başarılara ulaşacağız"

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, 2020 Olimpiyat Oyunları’nın bir yıl ertelenmesinin ardından İhlas Haber Ajansı’na özel açıklamalarda bulundu. Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin doğru bir karar aldığını vurgulayan Çintimar, “Doğru olanı yaptılar. Mevcut şartlarda oyunlar yapılacak olsa dünyanın yarısı katılmazdı zaten. İnsan sağlığının üstünde bir şey düşünülemez. Biz Atletizm Federasyonu başta olmak üzere bütün federasyonlarımız, her türlü erteleme ihtimaline karşı A, B ve C planlarımızı yapmıştık. Hedeflerimizden şaşmadan, gelecek yıl hak ettiğimiz başarılara inşallah ulaşacağız” dedi.

Fatih Çintımar: “Sporcularımız evlerinde çalışıyor”

Çintimar, sporcularının bireysel olarak evlerinde çalıştıklarını belirterek, “Ülkemizdeki tedbirler dolayısıyla toplu olarak çalışmalar yapılmıyor. Biz de kamplarımızı iptal ettik. Şimdi kendilerine rölanti antrenman programları verildi antrenörleri tarafından. Sporcularımız evlerinde ya da yakınlarında müsait alanlarda bireysel olarak çalışmalarını yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Fatih Çintımar: “Sporcularımızın şu an sağlığı yerinde”

Şu ana kadar atletizm sporcularının sağlığında herhangi problem olmadığını belirten Çintimar, “Bundan sonra da olmaması en büyük dileğimiz. Tabii ki sporcularımızdan yurt dışına çıkanlar oldu, gelenler oldu. Ama şu an olumsuz bir durum yok. Mevcut durumda sporcularımızın güvenliği yerinde. Devletimiz de sağ olsun her türlü tedbirleri almış durumda. Sürekli iletişim halindeyiz yetkililerle. İnşallah bu süreci en az hasarla atlatırız. Ülkemiz ve tüm dünya kısa sürede bu olaydan arınır. Tek temennimiz bu yönde” şeklinde konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler