AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Fatih Hoca ne yapsın denecek bir kadro değil bu"

Ajansspor Editör
İsa
İlk Yayınlanma : 23 Nis 2021 - 13:19 / Son Güncelleme : 23 Nis 2021 - 18:39

Ünlü spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Süper Lig'de 1-1 sona eren Galatasaray-Trabzonspor maçı hakkında açıklamalarda bulundu. İşte detaylar.

AJANSSPOR-HABER

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Socrates Dergi’nin Youtube kanalında yayınlanan Spor Merkez programında Galatasaray-Trabzonspor maçını değerlendirdi.  Demirkol Galatasaray'ın bu sezon acayip dalgalı performans ortaya koyduğunu dile getirdi.

İlk isabetli şut 81. dakikada

Galatasaray’ın bu sezon çok dalgalandığını belirten Mehmet Demirkol, “Bu maç kötü evet çok büyük keyif vermedi. Trabzonspor’u görmek lazım. Galatasaray adına da bu kadar iddiasız bir Galatasaray’ı görmek lazım. Galatasaray şampiyonluk iddiası devam ederken ilk isabetli şutunu kendi evinde 81. dakikada atmaz. İki takım arasında biraz fark var. 

"Galatasaray çözüm üretemedi"

Dolayısıyla Trabzonspor’a çok yüklenemem. Bunun sorumluluğunu daha çok Galatasaray’a yüklerim. Göztepe maçında Galatasaray’ı beğendik ama Ünal Karaman’ın biraz oyunu alış şekli biraz bunu yaptı. Galatasaray’ın eldeki en iyi orta sahası gene bu. Trabzonspor oynatmaz Göztepe maçındaki gibi bu takımı. Galatasaray çözüm üretemedi.

"Eddie Newton ile deney sezonuydu"

Sezon boyunca çok dalgalanıyor. İki hafta iyi, üç hafta kötü, süreklilik arz eden bir performans göremiyoruz. Trabzonspor’un Eddie Newton ile deney sezonuydu, herkes için kayıptı sezon, oradan buraya geldiler. Dolayısıyla birisi yükselirken diğer ciddi anlamda düşüyor.

Feghouli çıktı, Trabzonspor maçı aldı

Feghouli çıktıktan sonra Trabzonspor daha da aldı maçı. Galatasaray nasıl gol atar? Üç hata üst üste gelince Galatasaray golü buldu. Hugo’nun faulü yapması gereksiz, Uğurcan’ın topu tutmaya çalışması yanlış sonuçta maç bitmiş, Flavio ofsaytı bozunca gol geldi. Başka türlü olacak gibi değildi. Bazı bölümlerde kopmalar oluyor, bu oyunu yüksek tekrarla çok çalışarak belli bir kıvama getirebiliyorsunuz. Bu sezon kimse çalışamıyor ki. Kimsenin oturup bir oyun üzerine çalışacak vakti yok, her gün maç yapıyorlar” dedi.

Fatih Terim formsuz

Şampiyonluk yarışında Galatasaray’ı değerlendiren Demirkol, “Galatasaray 6 hafta aynı standartta tutabilecek gibi gözükmüyor. Çok dalgalı gidiyor, bunun çeşitli sebepleri var tabi. Ben hocanın en iyi formunda olduğunu düşünmüyorum. Bence formsuz, insan bazen olur. İnsan için kendisi adına can sıkıcı hale gelmişse yönetimde problem, başka problemler, olabilir, çok formda değil. 

"Muslera dışında tırnaklarını geçirmiş bir adam göremiyoruz"

Oyuncularda Muslera dışında tırnaklarını geçirmiş bir adam göremiyoruz. Bu dakikadan sonra kolay değil, Galatasaray ve Fatih Terim olmasa kesin şampiyon olmaz derim.  Bunun çok örneğini gösterdiği için o yüzden temkinli konuşuyorum ama hiç öyle bir umut vermedi oyun. Galatasaray belli standartta bir oyun koysa ortaya bu fikstürden çıkabilir ama o yok. 

"Galatasaray’ın bu kadrosu yetersiz değil"

Herhalde 84 puanla şampiyon olunacak, öyle duruyor. Galatasaray’ın bu kadrosu yetersiz değil. Yönetim Fatih hocanın eline kadro vermedi, Fatih hoca ne yapsın denecek bir kadro değil bu. Kimse kusura bakmasın. O yüzden etrafta öyle bir PR çalışması var. Yönetim daha ne verecek yani. 

Problem var

Kulüplerin içinde krizler olur çünkü yüksek egolu insanların var olduğu bir yer burası. Eninde sonunda nereye gideceğiz biz? Sahadaki oyuna bakacağız. Acayip bir istikrarsızlık var, öteki taraf olur, yalan rüzgarı tarafı o. Ama sahada problem var" ifadelerini kullandı.