Fatih Terim için flaş sözler: "Onu çok ürkek görüyorum"

26 Ekim 2019 14:32- Son Güncelleme - 26 Ekim 2019 11:41
Google news abonelik

Galatasaray'ın Eski İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, sarı-kırmızılıların gündemine dair açıklamalar yaptı. Radyospor'da Gün Ortası programında Emrah Karalinç'in canlı yayında sorularını yanıtlayan Hamdi Yasaman çarpıcı ifadeler kullandı. İşte Hamdi Yasaman'ın o açıklamaları: 

Hamdi Yasaman: "Real Madrid'den korktuk"

Real Madrid maçını mutlaka kazanmamız gerekiyordu. Rakibimizden korktuk. Fatih Terim maç öncesinde yaptığı açıklamada, "Şerefli bir mağlubiyet" diyordu. Böyle bir ürkekliğimiz vardı. Real Madrid de kötü bir dönem geçiriyor. Bizim hücum oynayarak mutlaka kazanmamız gerekiyordu.

Hamdi Yasaman: "Fatih Terim'in ürkek olduğunu gördüm"

Hamdi Yasaman: "Fatih Terim'in ürkek olduğunu gördüm"

Savunma ağırlıklı oynayınca oyunumuzu etkiledi. Falcao da yoktu. Fatih Terim'in ürkek olduğunu gördüm. Galatasaray daha sahaya çıkarken kaybetmişti. UEFA'ya bile gidemezsek büyük yıkım olur. 

Hamdi Yasaman: "Diagne'yi çaktılar demiştim, Falcao da önemli bir hadise"

Hamdi Yasaman: "Diagne'yi çaktılar demiştim, Falcao da önemli bir hadise"

Radamel Falcao'yu Avrupa kupaları için aldık. Bu adamın sakatlığı daha önce de var mıydı? Çok büyük paralar verildi. Çok incelemeden alındı sanırım. Doğru dürüst verim alınamıyor. Daha önce Diagne'yi Galatasaray'a çaktılar demiştim. Falcao da önemli bir hadise diye düşünüyorum.

Belhanda hakkında ne düşünüyor?

Galatasaray, Belhanda'dan ümit ettiği verimi alamadı. Ona çok fazla bel bağlandı. Vasat oynuyor. Zaman zaman bazı maçlarda faydalı fakat; yönetimin ve camianın istediği performansı gösteremiyor. Kötü oynayınca taraftar ıslıklar. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta da öyle. Destek verilmesi gereken anda yuhalanma olayı hep oldu.

"Zamanında Fatih Terim de eleştirildi"

"Zamanında Fatih Terim de eleştirildi"

Fatih Terim de zamanında ıslıklanmadı mı? Galatasaray'dan ayrılıp TFF ile el sıkıştığı dönemde taraftar tepki gösterdi. Tepki gösterme olayını tabi ki doğru bulmuyorum. Ama futbolun içinde olan şeyler. 

"İkinci el araba ya da pazardaki ucuzlayan ürünler gibi transferler yapıldı"

"İkinci el araba ya da pazardaki ucuzlayan ürünler gibi transferler yapıldı"

Ligin kalitesi çok kötü. Galatasaray'ın bir oyun planı yok. Bireysel performanslarla işler yürüyor. Diğer takımlar da çok kötü. Mali problemler olduğu için kaliteli futbolcu transferleri yapılamadı. İkinci el araba ya da akşam pazarındaki ucuz ürünler gibi transferler yapıldı.

"Beşiktaş bizden daha kötü durumda diye ümitleniyoruz"

Elde kalan oyuncuları aldı takımlarımız. Kaliteli transfer olmayınca kaliteli futbol da ortaya çıkmıyor. Beşiktaş, bizden daha kötü durumda diye ümitleniyoruz. Ama bizim iyi olduğumuzdan değil. Fenerbahçe ile Galatasaray arasındaki derbi derbi değildi.

"Galatasaray iyiye gitmiyor"

"Galatasaray iyiye gitmiyor"

Fatih Terim, Galatasaray'ın iyiye gittiğini söylüyor. Ama iyiye gitmiyor. Bu performans tatmin edici değil. Hocaya katılmıyorum.