AjanssporAjansspor uygulamasını indir

CanlıFatih Terim: "Marsilya maçının önüne herhangi bir şeyi geçirmek istemiyorum"

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 24 Kas 2021 - 16:04 / Son Güncelleme : 24 Kas 2021 - 16:33

UEFA Avrupa Ligi E Grubu'nda yarın sahasında Marsilya ile karşılaşacak olan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim açıklamalarda bulunuyor.

Ajansspor Haber

Gruptaki 5. maçında yarın saat 20.45'te Fransız ekibi Marsilya ile karşılaşacak olan Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim, yapılacak son antrenman öncesinde Cezayirli futbolcu Sofiane Feghouli ile birlikte basın mensuplarının karşısına çıktı.

Fatih Terim ve Feghouli'nin açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Sofiane Fegholi: Galatasaray'da çok mutluyum 

"Biraz değişiklikler oldu. Oyuncular değişti fakat sistem aynı. Ligde de iyi yerlere geleceğiz. Galatasaray'da çok mutluyum, hocamı ve arkadaşlarımı çok seviyorum. Fenerbahçe maçının analizini yaptık ve sonuç olarak Marsilya müsabakasını kazanmamız gerektiğini düşünüyorum."

"İlk hedefimiz Marsilya maçını kazanıp gruptan çıkmak"

"Biz takım olarak her maça ayrı ayrı hazırlanıyoruz. 3 günde bir maç oynamak kolay değil, bu seviyede yeni oynayan oyuncu arkadaşlarımız için de alışma süreci söz konusu. Geçmişte son günde şampiyonluk kazandık, lig uzun bir maraton. UEFA için ilk hedefimiz yarın ki Marsilya maçını kazanarak gruptan çıkmak." 

"Derbiyi 10 kez oynasak 9'unu kazanırdık"

"Fenerbahçe maçı özelinde beni rahatsız eden bir şey olmadı. Derbiyi 10 kez oynasak 9'unu kazanırdık."

Fatih Terim: "100 yıldır birbirimizle oynuyoruz, yeniyoruz, yeniliyoruz"

"Bu basın toplantısını izleyenlerin; benim derbiyle ilgili yorumlar yapmamı beklediklerini sizin de sorunuzdan anlıyorum. Derbi heyecanları, yabancı kuralı veya hakem hataları gibi yaratılan illüzyonlardan kurtulmamız lazım. 100 yıldır birbirimizle oynuyoruz, yeniyoruz, yeniliyoruz. Marsilya maçının önemine herhangi bir şeyi geçirmek istemiyorum. Derbinin önemini biliyoruz. Fakat Galatasaray için Marsilya maçı daha önemlidir. Onun telafisi vardır. Bunun yoktur. Marsilya maçının önüne hiçbir şey geçmeyecek."