Fatih Terim: ''Sıradan değil, sıra dışı...''

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Karadağ galibiyeti sonrasında mücadeleyi, alkış alan Emre Mor'u ve kadroyu 23'e indirme çalışmasını yorumladı...
30 Mayıs 2016 00:16- Son Güncelleme - 30 Mayıs 2016 00:58
Google news abonelik
Fatih Terim: ''Sıradan değil, sıra dışı...''

Fatih Terim, 2016 Avrupa Şampiyonası (EURO 2016) hazırlıkları kapsamında yaptıkları Karadağ maçını kazandıkları için memnun olduğunu söyledi.

Antalya Stadı'nda yapılan maçın ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Terim, "Hazırlık maçı, rakip gücü, oynatmama isteği, çok adamla savunması, rakibi açma adına zor işler. Özellikle ikinci yarı daha çok pozisyon bulduk. Birkaç hamle yaptık. Son dakika da olsa kazanmak güzel bir şey. İyi bir hazırlık maçı. Kora kor mücadeleler yaşandı. Kazandığımız için memnunum." diye konuştu.

İlk yarı topa sahip olmalarına rağmen az pozisyona girdiklerini anlatan deneyimli teknik adam, "İlk yarı yüzde 73'e yüzde 27'lik topla oynama oranı var. Bizim adımıza müthiş ama bunun karşılığı daha fazla gol pozisyonu olmalıydı. İkinci yarı bir iki değişiklikle taktiksel bazı müdahalelerle her çeşidini görme açısından iyi bir hazırlık maçı oldu." ifadelerini kullandı.

 "Emre Mor, sıra dışı bir oyuncu"

Fatih Terim, genç oyuncu Emre Mor'un ikinci yarıda girdiği maçta gösterdiği performanstan memnun olduğunu aktardı.

Emre'nin etkili bir oyuncu olduğunu anlatan Terim, şunları kaydetti:
"Emre'nin burada bulunmasına sebep, sıra dışı bir oyuncu olması. Sıradan bir oyuncu olsaydı burada bulunmazdı. Zaten hiçbir puan maçında bizimle değildi. Onun alınmasında emeği geçen bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Umarım herkes beğenmiştir. Etkili bir oyuncu. Belki de Fransa'ya götüreceğim. Henüz karar vermedim ama onun için burada. Memnunum. 45 dakikada ilk defa oynayan 18 yaşındaki bir çocuk için kolay değildi. Onun adına, ülkem ve milli takım adına sevindim. Enteresan bir oyuncu."

Türkiye Futbol Direktörü Terim, turnuvaya kadar daha iyi olacaklarını vurgulayarak, "Üç gün önce Ziraat Türkiye Kupası finali oynandı. Onun bazı oyuncular üzerindeki gerilimi var. Birçok oyuncumuz eksik. Caner, son 2 ayda oynamadı. 10-15 gün içinde çok daha yükseğe çıkacağız." şeklinde görüş belirtti.

Terim'in Ajansspor tarafından derlenen yayıncı kuruluş açıklamaları ise şöyle;

"Çok yüksek koordinasyonla oynuyoruz. Son saniyelere kadar istek ve arzu güzel. Rakibin oynatmamam arzusunu kırmak da kolay değil. 73'e 27'ye topla oynama oranı ilk yarıda istediğimiz bir oran ama pozisyona girememek istediğimiz değil. Bir şeyleri deneme imkanı bulduk bugün. Çift tek forvet, ileri üçlü, geride ikili-üçlü gibi.. Kazanma adına hamleler de de yaptık. Hazırlık maçı da olsa kazanmayı arzu ediyoruz. Memnunum ama fizik olarak gün geçtikte bazı oyuncularımızı daha iyi olacak. Caner, Burak örneğin daha üst seviyeye gelecek. Ahmet iyi oynadı, Topal'a golü için değil sadece teşekkür ederim, 3 gün önce maçı olmasına rağmen oynadı. Hakan'ı, Selçuk'u dinlendirdik, bu şekilde bir şeyler alabildik."

 "Emre Mor, sıradan değil sıra dışı..."

"Emre benim için de kapalı kutu ama gitmeden görmek istedim, milli takım oyuncusu olmak başkadır ama 'acaba' oluyor insan. Çok şükür iyi oynadı, onu önemli işler için davet ettim. Çok genç daha 18 yaşında önemli bir yetenek olduğu için burada ağabeyleri arasında. Sıradan değil sıradışı olduğu için aldım. Umarım halkımız da beğenmiştir. İlk defa belki Türkiye'ye geldi bilmiyoruz. Bu tip gençleri almaya devam edeceğiz, onlar kazancımız olacak. Kolay elde edilmedi, alınmasında emeği geçenlere, Milli takım bölge hocaları, yakınlarına teşekkür ederim. Tuncay'ı yolladım haber vermeden seyretsin diye. Kendi bilet aldı seyretti heyecanlanmasın diye". 

"Telefonları bir yana bırakacağız."

"2 günümüz var kadro için, açıkçası telefonu bir yana bırakacağız, yardımcılarımızdan da 'beni rahat bırakın' diye rica edeceğiz. Hepsiyle listeyi alıp, en doğru 23'ü yapmaya çalışacağız. Sakat sıkıntılı oyuncularımız var, maalesef, işimiz çok olacak gibi".