AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Fatih Terim yeni yönetimin 'Hocam nereye gidiyorsun?' demesini bekliyor"

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 18 May 2021 - 23:50 / Son Güncelleme : 18 May 2021 - 23:52

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Socrates Dergi YouTube kanalına Galatasaray'ın sezonunu yorumladı. Teknik direktör Fatih Terim hakkında düşüncelerini söyledi, "Fatih Terim yeni yönetimin 'Hocam nereye gidiyorsun?' demesini bekliyor" dedi. İşte detaylar...

AJANSSPOR - HABER

Yorumcu Mehmet Demirkol, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’i Socrates Dergi'nin Youtube kanalında değerlendirdi.

'Kimde var bu kadar santrfor!

Fatih hocanın iki öğrencisine de geçildiğini vurgulayan Mehmet Demirkol, sarı kırmızıların şampiyon olabileceğini belirterek “Bütün sezonu Beşiktaş domine etti ama son hafta Galatasaray şampiyonluğu verdi. Galatasaray şampiyon olabilirdi, finalleri iyi oynayan bir karakteri var. Kısa vadede başarılı oyuncular var. Teknik direktör başarısızlığı kadar başarısı da var. Bir kadro oluşturamamak başarısızlık ve sürekli bu konuda şikayet etmek. Fatih hoca gene şikayet ediyor, haklı olabilir ama duayensin ve geniş bir kadron var. Kimde var bu kadar santrfor? Galatasaray- Beşiktaş maçında Galatasaray’dan iki tane 11 çıkıyordu, Beşiktaş’tan bir tane 11 çıkmıyordu. Neye itiraz ediliyor?" dedi.

"İstifa tek taraflıdır edersin ve gidersin"

Fatih Terim'in geçen yıl Okan Buruk, bu sezonsa Sergen Yalçın'a geçildiğini hatırlatan Demirkol konuşmasına şöyle devam etti: "Kötü yönetilmiş olabilir, Mustafa Cengiz sağlık durumu gereği psikolojisi iyi olmayabilir, kolay bir şey değil. Bu kadar da itiraz edecek bir şey yok. Hatta hiç yok. İki sene üst üste öğrencilerine geçilmek hoş bir şey değildir. Hoca Bodrum’a mı giderim, Amerika’ya mı giderim haberini doğruladı. Bakalım hoca bunun altından nasıl kalacak? Bırakmaz kolay kolay biliyorum. İstifa edebilir, sözleşme 31 Mayıs’ta bitiyor ama öyle olmuyor o işler. İstifa tek taraflıdır, edersin ve gidersin. Şimdi Fatih hoca güçlü bir yönetimden hocam Allah aşkına nereye gidiyorsun demesini bekliyor."

"Galatasaray taraftarı Fatih Terim'i bırakmaz"

Şu anda başkan adaylarından Fatih hoca ile devam etmek istemeyenler için şartlar iyi olduğunu belirten Demirkol, "Ama göreve başladıklarında Fatih hocanın yerine kimi getirilerse getirsinler işler 2 maç kötü gitse Fatih hoca sesleri gene gelecek. Fatih hoca kendisi bırakmadığı sürece Galatasaray taraftarı onu bırakmaz bir süre daha. Bu tip ilişkilerde eğer zamanında karar verilmezse çok yıpratıcı ayrılıklar oluyor" diye konuştu.

"Üç oyuncunun performansı işi değiştirdi"

Galatasaray'da üç tane oyuncunun performansının işi değiştirdiğini düşündüğünü vurgulayan Demirkol şöyle konuştu: "Arda Turan, Belhanda ve Feghouli. Bu üç oyuncu eğer kendi ortalamalarının üzerinde olsalar Galatasaray sezonu şampiyon bitirirdi. Arda sezon içinde hiç olmadı. Belhanda Sneijder hiçbir zaman olmadı ama katkı sağladı. Oradan duygusal karar var, koptu gitti. Feghouli ve Arda’nın olmaması problem çıkardı. Feghouli çok değerli oyuncu. Galatasaray nasıl bir kadro yapacak? Onu bilmiyoruz.”