"Fatih Terim'de başkan profili yok. Seçime girse..."

Galatasaray'da Duygun Yarsuvat döneminde ikinci başkanlık yapan Hamdi Yasaman, gündeme dair çarpıcı açıklamalar yaptı. Yasaman, Fatih Terim'de başkanlık profili olmadığını ve seçime girmesi halinde kazanamayacağını savundu. Terim, görevi bırakacak mı? Galatasaray'da bu sezonki kadro dağılıyor mu? Yasaman'dan canlı yayında flaş sözler.
9 Temmuz 2020 15:16- Son Güncelleme - 9 Temmuz 2020 15:21
Google news abonelik

Galatasaray’ın eski başkan yardımcısı Hamdi Yasaman, sarı-kırmızılıların gündemini değerlendirdi. Galatasaray neden şampiyon olamadı? Fatih Terim ayrılacak mı? Başkanlık hedefi var mı? Bu sezonki kadro dağılıyor mu? Hamdi Yasaman’dan çok çarpıcı açıklamalar geldi.

Radyospor’da Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in canlı yayında sorularını yanıtlayan Hamdi Yasaman’ın açıklamaları şu şekilde:

"Galatasaray'ın futbolundan memnun değilim. Muslera'nın sakatlığı büyük talihsizlik"

-Koronavirüsün negatif etkilerini görüyoruz. Galatasaray’ın şampiyonluğu kaybetmesini neye bağlamak lazım?

Pandemi her şeyi negatif etkiledi. Galatasaray da koronavirüsten en çok etkilenen kulüplerden biri oldu. Fatih Terim’in ve yöneticilerin yaşadığı rahatsızlıklar da halen hafızalarda. Futbolcuların performansı da etkilendi. Ayrıca yaşanan sakatlıklar ciddi problem oluşturdu. Muslera’nın sakatlanması en büyük talihsizlik. Ciddi talihsizlikler yaşandı. Takım da iyi oynamadı. Futbolunu beğenmiyorum.

"Yönetimin, Terim'in sözleşmesine son verebileceğini sanmam"

-Fatih Terim’in sezon sonunda görevinden ayrılacağı konuşuluyor. Sayın Terim’in öyle bir planı var mı?

Fatih Terim’in sözleşmesi devam ediyor. Yönetimin 3 yıllık görev süresi olmasına karşın 5 yıllık bir sözleşmeden söz ediliyor. Bunu da doğru bulmuyorum. Galatasaray yönetiminin Terim’in görevine son verebileceğini sanmam. Terim bu sene başarısız olabilir ama totalde başarılı bir teknik adam. Her sene şampiyon olacak diye bir şey yok. Bırakması için bir sebep yok.

Hamdi Yasaman: "Fatih Terim'de başkan profili görmüyorum"

Hamdi Yasaman: "Fatih Terim'de başkan profili görmüyorum"

-Camia içinden başta eski başkanlardan Alp Yalman olmak üzere Fatih Terim’e ‘Gel başkan ol’ talebi olduğu gündeme geldi. Terim eğer seçime girer ve seçilirse nasıl bir başkan olur?

Başkanlık konusu çeşitli zamanlarda ortaya atılıyor. İyi bir teknik direktör. Türkiye’nin en önemli teknik direktörü. Bunun dışında aldığı cezalar, Galatasaray’a yakışmayan kabadayılıkları var. Bunları da tasvip etmiyorum. Başkanlık ayrı bir olaydır. Ben Fatih Terim’de bir başkan profili görmüyorum. Ayrıca seçime girebilir. Galatasaray camiasından yeterince destek alacağına da inanmam.

"Fatih Terim, seçime girse kazanamaz"

-Camia desteğine vurgu yaptınız. Fatih Terim seçime girse kazanamaz fikrinde misiniz?

Galatasaray Başkanı her yönüyle iyi olmalı. Sadece futbol tatmin etmez. Mükemmel bir başkanı hayal ederiz. Galatasaray çok önemli bir kültüre sahip. Duygun Yarsuvat profesördü. Ben ikinci başkan olarak profesördüm. Bu profil geçici dönem için gelmişti. 8 ayda durumu düzelttik ve seçime gittik. Terim’in sevenleri de var, hiç sevmeyenleri de var. Fatih Terim birleştirici bir isim değil. Ben Terim’in başkanlığına hiçbir şekilde şans vermiyorum. Adaylığını koyabilir, seçime girebilir. En doğal hakkı. Ben, eğer girerse Terim seçimi kazanamaz diyorum.

Hamdi Yasaman: "Bu kadro dağılır"

-Şampiyonlar Ligi’ne Galatasaray katılamıyor. Bu sebeple, mali problemler daha çok öne çıkacak fikri hakim. Bu kadro dağılacak mı? Ne dersiniz?

Türkiye’nin dışında dünyayı ekonomik kriz bekliyor. Böyle şartlarda Galatasaray’ın zaten ciddi bir borcu var. Ekonomik problemler katlanarak devam eder. Bu tablo içinde Galatasaray’ın bu işi sürdürmesinde çok zorlanacağını düşünüyorum. Eldeki kadroyu tutması da zor, yeni yıldız oyuncular alması da zor. Şampiyonlar Ligi’ne katılamamış olmak ciddi bir eksiklik. Bir şampiyonluk yılı kurtarır.